نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی:شمال ما: نایب رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر آمادگی مجلس برای رفع کمبودهای قانونی برای حمایت از محیط بانان، گفت: در بخش معاضدت های قضایی سازمان محیط زیست نواقص موجود را برای رفع آن به مجلس اعلام کند.

 

جبار کوچکی‌نژاد در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر اینکه به لحاظ قانونی مشکلی در حوزه حفاظت از محیط بانان وجود ندارد، گفت: تاکنون سازمان محیط زیست پیشنهادی مبنی بر رفع کمبودهای قانونی در حوزه حفاظت از محیط زیست و به ویژه محیط بانان به مجلس ارسال نکرده بر این اساس به نظر می رسد مشکل قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد.

نماینده مردم رشت درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از گلایه‌های رییس جمهور ارایه طرح از سوی نمایندگان است. افزود: در شرایطی که دولت به حل معضلات اجتماعی همچنین مشکلات محیط زیستی توجه نمی‌کند نمایندگان به ناچار برای پیگیری موضوع و حل مشکل طرح ارایه می‌کنند؛ باید تاکید کرد که مجلس از آمادگی لازم برای پیگیری طرح ها و بررسی مشکلات موجود در حوزه محیط‌بانان برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه دولت باید در صورت وجود مشکلات قانونی در حمایت از محیط‌بانان آن را با مجلس درمیان بگذارد، تصریح کرد: متاسفانه دولت و سازمان محیط زیست هیچ توجهی به نیروهای محافظ محیط زیست و محیط‌بانان ندارد که این موضوع سبب شده محیط بانان درمقاطع مختلف مورد تهدید واقع شده و جان خود را درحفاظت از حریم محیط زیست از دست بدهند؛ از این رو ادامه این بی توجهی از سوی دولت به طور حتم ورود جدی مجلس به بحث حفاظت از محیط زیست و محیط بانان را به دنبال خواهد داشت.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه مشکلات محیط‌بانان ناشی از ضعف در اجرای قانون و حمایت از این گروه است، گفت: در بخش استفاده از سلاح برای محیط بانان نیز قوانین به اندازه کافی وجود داشته و محیط زیست تاکنون هیچ موردی را به لحاظ ضعف قانونی به مجلس اعلام نکرده است؛ البته در حوزه قضایی و معاضدت‌های قضایی نیز دولت باید نواقص موجود را به مجلس اعلام کرده تا درصورت نیاز، قوانین مورد نیاز تصویب شود.

نایب رییس فراکسیون حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با تاکید بر تاسیس شعبات رسیدگی به مشکلات محیط زیستی، تصریح کرد: به طور حتم با تشکیل این شعبات ویژه مشکلات موجود در حوزه محیط زیست و محیط بانان با سرعت عمل بیشتری انجام می شود، البته درکمیسیون قضایی و حقوقی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس مشکلات و ضعف های موجود درحفاظت از محیط زیست و محیط بانان به طور دقیق تری پیگیری می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شب گذشته ( ۱۹ تیر) محیط بان پارک ملی دنا در ارتفاعات خفر ضلع شمالی دنا در مقابله با شکارچیان مجروح و از ناحیه دست آسیب دید.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *