امام جمعه رشت:شمال ما: امام جمعه رشت هفته مبارزه با مواد مخدر را فرصتی جهت یادآوری پیامدهای این بلای خانمان سوز دانست و خاطرنشان کرد: دنیای امروز گرفتار این مصیبت و بلاست، زیرا انسان معتاد از خوبی ها محروم می شود.

 

به گزارش ایسنا، آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ماه رمضان را ماه برابری میان فقیر و غنی دانست و اظهار کرد: افراد غنی و توانمند رنج فقر و گرسنگی را درک نمی کنند لذا خداوند روزه را بر همگان واجب کرد تا غنی و فقیر به هم نزدیک شوند.

وی از انسان های غنی خواست تا به فکر فقرا و نیازمندان باشند و افزود: ماه رمضان و روزه داری تمرین خوبی است تا از حال نیازمندان با خبر شویم و از آنان دست گیری کنیم لذا یکی از آثار روزه داری  سیر کردن گرسنگان است. در واقع انسان با صرفه جویی در وعده های غذایی آن را به افراد نیازمند و گرفتار می بخشد.

امام جمعه رشت با اشاره به فرا رسیدن نیمه رمضان و میلاد باسعادت امام حسن مجتبی(ع)، تصریح کرد: امام حسن(ع) خریدار آبروی نیازمندان و گره گشای بیچارگان بود لذا مردم مسلمان نیز باید به تاسی از امام حسن(ع) با جشن گلریزان به ویژه در ماه رمضان دست زندانیان مهریه و جرایم غیر عمد را بگیرند.

آیت الله قربانی هفته مبارزه با مواد مخدر را فرصتی جهت یادآوری پیامدهای این بلای خانمان سوز دانست و خاطرنشان کرد: دنیای امروز گرفتار این مصیبت و بلاست، زیرا انسان معتاد از خوبی های زندگی مانند خانواده و پدر و مادر و زن و فرزند محروم می شود لذا خانواده ها به فکر نجات فرزندانشان از این بلای بزرگ باشند.

نماینده ولی فقیه در گیلان ماه رمضان را فرصت مناسبی برای تقویت اراده جهت ترک عادات ناپسند مانند کشیدن سیگار دانست و گفت: برخی سیگار را جزو مواد مخدر نمی دانند، اما سیگار نیز اعتیارآور است و باید ترک شود.

وی با گرامیداشت سالروز صدور فرمان تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی توسط امام راحل در سال ۵۸، عنوان کرد: تمام مردم باید در امر تبلیغ دین کمک کنند، زیرا اسلام با تبلیغ ماندگار است.

امام جمعه رشت سازمان ملل را غیر قابل اعتماد دانست و بیان کرد: آمریکا و رژیم کودک کش صهیونیستی سردمداران تروریسم بین المللی هستند لذا انتخاب این رژیم غاصب به عنوان رئیس کمیسیون حقوقی مبارزه با تروریسم از سوی سازمان ملل مایه شرم و تاسف است.

وی با بیان اینکه ماه رمضان فرصت طلایی برای اطعام و احسان است، یادآور شد: برطرف کردن گرفتاری مومنان و شاد کردن دل مردم حسنه بزرگی است که در پرونده اعمال انسان ثبت می شود لذا روزه داران در هفته اکرام برای فردای قیامت توشه فراهم کنند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *