ملوانی ها در صف نفت؛شمال ما: موتور خاموش کشتی ملوان ها برای روشن شدن و حرکت در دریای لیگ برتر از مدتی پیش در صف نفت ایستاده است.

 

به گزارش ایرنا، ملوان ها که پس از دست و پنجه نرم کردن با امواج مشکلات سرانجام مجبور به پهلوگیری در اسکله لیگ دسته یک شدند اکنون به حضور مجدد در لیگ با استفاده از سهمیه نفت چشم دوخته اند.
رییس هیات مدیره ملوان اخیرا در مصاحبه با یکی از نشریات ورزشی از ارائه پیشنهاد و انتظار برای روشن شدن نتیجه و همچنین حفظ سهمیه لیگ دسته یک سخن گفت.
احمد دنیامالی در حالی از ملوان بعنوان یک باشگاه فعال در عرصه فوتبال و دارای آکادمی بزرگ با نزدیک به ۴۵۰ بازیکن یاد می کند که در فصل گذشته مدام از کمبود بازیکنان کلیدی صحبت شده است .
از سویی وی با اشاره به تزریق هفت میلیارد تومان به باشگاه در فصل گذشته ، از بضاعت تیم برای حضور در لیگ دسته یک به عنوان ملوان نوین سخن گفته و تاکید کرده تصمیم به فروش سهمیه نداریم.
این در حالی است که مسئولان باشگاه و بازیکنان ظرف یک سال اخیر مدام از نبود پول در باشگاه ملوان و تفاوت امکانات مالی بین ملوان و سایر باشگاه های حاضر در لیگ بعنوان عاملی برای عدم موفقیت تیم سخن می گفتند .
از سوی دیگر ناظران می پرسند اگر ملوان پول چند میلیاردی برای خرید نفت را دارد، چرا فصل گذشته پول نداد تا به موقع مبلغ قراردادها را پرداخت و با تمهیدات لازم تیم را در لیگ برتر نگه دارد.
*شارژ کادر فنی با نفت
دنیامالی همچنین از تلاش برای استفاده از کادر فنی نفت صحبت کرده در حالی که علی منصوریان سرمربی و محمد خرم گاه کمک مربی این تیم به استقلال تهران پیوسته اند.
وی که می داند در صورت خرید سهام دیگر بهانه ای برای ناکامی تیم پذیرفتنی نیست و همه باید از دل و جان برای حفظ تیم در لیگ تلاش کنند اذعان داشته که انتظار از تیم در لیگ برتر زیاد است و باید با توجه به اهدافی که داریم برنامه‌ها را عملی کنیم و در ادامه از تغییرات کلی برای برآورده کردن انتظارات هواداران سخن گفته است.
دنیامالی تاکید کرده باشگاه ملوان امکانات و توانایی‌های زیادی دارد ، بازیکن‌ساز است و هواداران بسیار خوبی دارد و اینها امکاناتی است که می‌توان از آنها استفاده کرد.
اما در مورد این که چرا فصل پیش از همین امکانات استفاده نشده حرفی نزده است .
وی با اشاره به این که ۳۰ درصد باشگاه ملوان به ارتش اختصاص دارد به امکان به خدمت گرفتن بازیکن سرباز برای تیم اشاره نموده و حضور یک تیم نظامی در لیگ برتر را به سود فوتبال دانسته است.
رئیس شورای شهر انزلی و عضو هیات مدیره باشگاه نیز در خصوص شرایط موجود گفت: بسته پیشنهادی ملوان برای در اختیار گرفتن امتیاز نفت تهران ارسال شده و هم اکنون این باشگاه بیشترین شانس برای خرید امتیاز این تیم را به دلیل پرطرفدار بودن دارا است .
محمد رضا بدیعی فر همچنین تاکید کرده : باید بررسی شود که چه اتفاقاتی در شب آخر و محل استقرار این تیم رخ داد و چه کسانی در ناکامی تیم مقصرند .
نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز می گوید تمهیداتی را اندیشیده اند تا این تیم بتواند با خرید سهمیه تیم نفت تهران فصل آینده را نیز در لیگ برتر حضور داشته باشد.
حسن خسته بند اظهار کرد که فصل گذشته شش میلیارد تومان برای این تیم هزینه شد اما به دلایل مختلف نتیجه گیری لازم به وجود نیامد.
ناصر فریاد شیران پیش کسوت باشگاه نفت که مخالف خروج این تیم از تهران است نیز اخیرا در مصاحبه ای مدعی شد شرکتی که خواهان به خدمت گیری نفت است پیشنهاد خود را تا مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بالا برده است آنها پذیرفته اند که ۱۳ میلیارد بدهی باشگاه را پرداخت کنند تا تیم حفظ شود ودر تهران بماند اما دنیامالی و رضاییان به دنبال خرید سهام نفت هستند .
این در حالی است ال اسحاق نماینده کمیته واگذاری تیم نفت شب گذشته در مصاحبه ای گفت : چون پیشنهادات متنوع بود هنوز به جمع بندی نهایی نرسیدیم ادامه جلسه موکول شده به امروز صبح باشگاه ملوان از جدی ترین گزینه ها است در پاسخ به صحبت فریاد شیران که مدعی شده بود نفت پیشنهاد ۱۷ میلیاردی داده گفت هیچکس از بسته های پیشنهادی خبر ندارد و شایعاتی است که در روند واگذاری خلل ایجاد می کند .
تیم ملوان و هوادارانش مدتها است که در بلاتکلیفی بسر می برند و معلوم نیست سرانجام وضعیت این تیم محبوب و ریشه دار چه خواهد شد.
روشن نیست که این پول چگونه جذب خواهد شد و در صورت عدم موفقیت ملوان ها برای حفظ خود در لیگ برتر تکلیف چه خواهد شد.
البته ملوان بندرانزلی قبلا نیز تجربه سقوط را داشت اما مجددا با بالهای خود به لیگ برتر بازگشت .
این که سرانجام ملوان با نفت به دریای لیگ برتر باز گردد هنوز روشن نیست اما بدیهی است آنها باید قبل از سوختگیری با نفت ، با واکاوی علت ناکامی های قبلی منافذ موجود در کشتی خود و نواقص فنی را رفع کنند و گرنه نمی شود امیدوار بود که این بار بتوانند در لیگ دسته یک خود را به مقصد برسانند .


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *