آغاز جنگ زرگری در گیلان؛شمال ما: روزنامه معین چاپ استان گیلان در شماره دوشنبه هفدهم خردادماه، مطلبی در قسمت سرمقاله با عنوان ملوان سهمیه لیگ یک را به داماش نمی دهد به قلم صاحب مقصودی در ارتباط با واگذاری امتیاز لیگ دسته اولی ملوان به رشتی ها به خصوص به داماش منتشر کرده است.

 

درحالیکه باشگاه ملوان از خرید امتیاز لیگ برتری نفت تهران هنوز مطمئن نیست، یک جنگ زرگری در خصوص واگذاری امتیاز لیگ دسته اولی اش به رشتی ها و به خصوص به داماش راه انداخته است.
بعد از اینکه مباحث مربوط به خرید امتیاز در لیگ برتر از سوی باشگاه ملوان مطرح شد، تعدادی از کارشناسان فوتبال در گیلان از سر خیرخواهی اعلام کردند که در صورت حضور مجدد ملوان در لیگ برتر با خرید امتیاز، سهمیه لیگ دسته اولی انزلی چی ها می تواند در اختیار رشتی ها قرار گیرد تا حمیت و همکاری در استان به اوج خود برسد و هر دو تیم با یک تیر نجات یابند.
درحالیکه این مباحث هنوز روی کاغذ مطرح شده و شکل رسمی به خود نگرفته بود احمد دنیامالی رییس هیات مدیره باشگاه ملوان در اقدامی عجیب عنوان کرد که سهمیه لیگ دسته اولی ملوان به باشگاه ملوان نوین اختصاص پیدا خواهد کرد و به هیچ وجه قصد فروش یا واگذاری آن به غیر را نداریم.
دنیا مالی گفت: ملوان یک باشگاه فعال در عرصه فوتبال است و آکادمی بزرگی دارد. آکادمی ما نزدیک به ۴۵۰بازیکن دارد که در سنین مختلف پا به توپ هستند، ما تعداد زیادی بازیکن در رده‌های پایه داریم و به جرأت می‌گویم که ملوان جزو چند تیم بازیکن‌ساز کشور است، حال این امکان وجود دارد که در لیگ دسته‌یک به عنوان ملوان نوین شرکت کنیم اما تمام این موارد به تصمیم اعضای هیات‌ مدیره برمی‌گردد، ما این بضاعت را داریم که در لیگ دسته یک هم فعالیت کنیم و به همین دلیل بنایی به فروش سهمیه نداریم.
این اظهارات درحالی مطرح می شود که هنوز صورت مسئله اصلی یعنی خرید امتیاز نفت تهران در محاق به سر می برد و این اظهارات غیرحرفه ای از سوی رییس هیات مدیره ملوان کمی عجیب و دور از انتظار بود.
اگرچه مالکیت امتیاز لیگ دسته اول با باشگاه ملوان است و حق تصمیم گیری با آنهاست اما می توانستند سعه صدر به خرج دهند تا ابتدا تکلیف لیگ برتر مشخص شود سپس در خصوص لیگ یک به اظهار نظر و واکنش بپردازند.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *