در سال 1372؛شمال ما: محمد علی کلی در سال ۱۳۷۲ به دعوت فدراسیون بوکس به ایران آمد و حدود ۴۵ روز در هتل استقلال استقرار داشت و سفرهایی کوتاه به شهرهای مشهد و رشت داشت و در سفر به مشهد با آیت الله مدنی دیدار کرد و به زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم رفت و در رشت با آیت الله احسان بخش دیدار کرد.

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در رشت ، محمد علی حدود سه روز در رشت اقامت داشت و دراین سه روز از دیدنیهای رشت بهره برد و با قهرمانان ورزش استان و آیت الله احسان بخش(ره) دیدار کرد
شخصیت این ورزشکار اسطوره ای آنقدر برای مردم جذاب بود که هرکس ایشان را می دید شیفته اش می شد . علاوه بر سفر به مشهد و رشت در تهران ایشان از منزل امام دیدن کردند و شدیدا تحت تاثیر ساده زیستی حضرت امام قرار گرفتند .
بازدید از کیهان ورزشی و آرشیو عکسهای مبارزاتی اش بازدید از خبرگزاری ایرنا و دیدار با قهرمانان و همچنین مبارزه ای نمادین با اصغرکاظمی از برنامه هایی بود که همسفران ایشان در از این سفر به یاد داشتند .
یکی از همسفران ایشان در این سفر کوتاه به خبرنگار خبرآنلاین گفت : در اوقات دیدار یا بازدید اگر نزدیک اذان و وقت نماز بود ایشان صبر می کردند نماز را برپا می کردند بعد به برنامه می پرداختند  که برای ما این عمل ایشان بسیار جالب بود .
به گزارش خبرنگار خبرآنلاین ، احمد ناطق نوری رییس فدراسیون بوکس در گفت و گویی در خصوص در گذشت محمد علی کلی اظهار کرد: ایشان اسطوره ای بی تکرار بوکس در سراسر جهان بود و خبر درگذشت او غم بزرگی بر دل تمام ورزش دوستان سراسر دنیا نشاند.
وی با تمجید از بوکس کلی تصریح کرد: کسی نتوانسته روی دست او بیاید، کلی یک سبک خاص در دنیای بوکس داشت و مطمئن باشید دنیا دیگر اسطوره ای مانند او را به خود نخواهد دید.
رئیس فدراسیون بوکس در خصوص پادرمیانی محمدعلی در جنگ ایران و عراق تاکید کرد: در جنگ ما و عراق کلی گفت دو کشور اسلامی نباید با هم بجنگند و جنگ را باید جای دیگر ببرند. حتی به عراق هم رفته بود و با صدام هم در این خصوص ملاقات کرده بود.
وی ادامه داد: کلی بر خلاف خیلی از ورزشکاران که در دوران اوج به فکر تبلیغات، پول و حواشی مختلف هستند، در اوج دوران قهرمانی خود به دین اسلام گروید و به همین خاطر نزد مسلمانان بخصوص مردم عزیز کشورمان از محبوبیت خاصی برخوردار بود..
کلی خیلی به حضرت امام (ره) ارادت داشت و همیشه میگفت دوست دارم خدمت امام برسم که البته فرصت نشد. در مدت حضورش در ایران به زیارت امام رضا(ع) هم رفت و در مراسم زیارت عاشورا هم شرکت کرد

وی در آن زمان نزد احسان بخش امام جمعه سابق رشت هم رفت و در مجموع خیلی مبادی آداب بود و اعتقادات زیادی داشت.

رییس فدراسیون بوکس افزود:شاید باورتان نشود اما وقتی کلی را به ایران دعوت کردیم از آمریکا با خودش یک پیشنماز آورده بود. او همچنین با دکتر غفوری فرد در نماز جمعه شرکت کرد و نماز اول وقت برایش از هر چیز دیگری مهمتر بود.
وی ادامه داد: کلی سلطان بوکس جهان بود هم در بوکس و هم در اخلاق او بسیار خوش خلق بود و با کودکان با ملاطفت رفتار می کرد و به جرات می گویم سالیان سال طول میکشد تا ورزش بوکس دنیا اسطوره ای مانند او را پیدا کند.

گزارش حجت بقایی


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *