رادنی دیدار

شمال ما؛

 

اینجا رشت است، صداى ما را از قلب حادثه مى شنوید. حادثه عشق و شور و افتخار. حادثه ما شدن من و تو!

حادثه عبور از تمام خودخواهى ها و تنگ نظرى ها. حادثه عشقى که دوباره قفنوس وار سر از خاکسترى بیرون آورد که خیلى ها گمان برده بودند سرد سرد شده، آنقدر سرد که شاید هرگز گرمایى از آن ساطع نشود!

اما شد، با معجزه عشقى که من و تو سال هاست در دل داریم، شد. عشقى که فرهاد را راهى بیستون کرد و مجنون را سرگشته بیابان ها. عشقى اهورایى که در تمام این سال هاى خموشى ذره اى نه کم شد و نه پى بل هوسى رفت. وفا را باید از توى هوادار آموخت که پاى عشقت سوختى و ماندى. صبر را باید از تو آموزش گرفت که در همه ى این سیه روزى ها نشکستى.

و امید را… و امید را باید باید باید در چشم هاى تک تک آن نگاه هاى عاشق جستجو کرد که در تمام آن لحظه لحظه هاى بى کسى امروز را وعده مى دادى.

آرى، امروز فارغ از همه ى آن تلخى ها، قرار است با رودخروشان شمال سوداى روزهاى پرافتخارى را تجربه کنیم که مو بر تن مان سیخ خواهد کرد. سوداى عشق بازى با همه ى آنچه که پیش از این مى خواستیم که داشته باشیم و البته نداشتیم. سوداى رسیدن به همه ى آرزوهاى خوب و دوست داشتنى دنیا.

و حالا به آن چه که باید کمترین استحقاق آن را داشتیم رسیدیم و در روز پرشکوه یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۵، از نردبان لیگ دو به لیگ یک صعود کردیم و آغازی برای بازگشت به سطحى که شاید کمترین جایگاه تیم محبوب شمال است.

ما مى خواهیم به پشتوانه ى همه ى آن پنجاه سالى که با سپیدرود بزرگ اشک ریختیم، شادى کردیم و عشق بازى کردیم، بازگردیم به آن بالا بالاها. جایى که بزرگان انتطار مى کشند آمدن مان را.

مردمان رشت و همه هواداران دلداده ارتش سرخ ، دست در دست هم، سرمست و امیدوار، پاى به مرحله جدیدی از فوتبال باشگاهی می گذارند تا به رقص بیاورند پرچم هاى پرافتخار رشت عزیزمان را. قرار است همه با هم دست هایمان را با دلهایمان گره بزنیم و هم قسم شویم که تا ته این راه پر پیچ و خم را امیدوارانه و عاشقانه پشت سر بگذاریم.

ما، همه آنهایى هستیم که ورزشگاه عضدى را به جهنم سبز براى پرسپولیس تبدیل کردیم تا داماش دوست داشتنى مان ده نفره از پس قرمزهاى تهران برآید. ما، همه ى آنهایى هستیم که با رمز عشق مان همراه با داماش عزیزمان، قهرمانى را از نصف جهان گرفتیم و در پایتخت قهرمان را تحقیر کردیم. ما، همه ى آنهایى هستیم که همه ى آن روزهاى بى کسى تبعیدگاه غربت گرفته سردار جنگل را شماره کردیم تا امروز که تمام عاشقان را کنار خود داریم.

حالا ما گیلک ها دست در دست هم مى خواهیم به ایران نشان دهیم که قرار است بازگشت باشکوه سپیدرودمان را جشن بگیریم و در یک قاب و یک گام و یک هدف مى خواهیم آقایى دو باره فوتبال رشت را رقم بزنیم .

در فردای شروع بازی های لیگ یک روزى خواهد بود که دیگر سکوهاى صندلى دار شده ورزشگاه خاطره ها، مملو خواهد شد از دم مسیحایى هزاران نفر از عاشقان دل خسته اما امیدوار شهرباران.

دوباره دل هایى به تپش خواهد افتاد که دیر زمانى بود که کنج عزلت پیش گرفته بودند.

دست در دست هم محکم و باصلابت گام بر می داریم و شکوه بى کران شهرباران را به رخ  خواهیم کشید.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *