شمال ما:در سال های اخیر معماران به دنبال ساخت ساختمان هایی هستند که زیبایی خیره کننده و متفاوت داشته باشند. برخی از این ساختمان ها با الهام از طبیعت ساخته شده اند که ما 10 نمونه از آنها انتخاب و معرفی کرده ایم.

1. این خانه های زیبا به شکل قارچ و صدف طراحی شده اند و در دل جنگل قرار دارند. علاوه بر معماری زیبای این ساختمان ها، می توانید از قدم زدن در جنگل، تماشای ستاره ها در شب و حمام آفتاب در ساحل زیبا لذت ببرید.


2. مشهورترین خانه این فهرست را می توان Fallingwater دانست که توسط فرانک لوید رایت بی نظیر در سال 1935 میلادی طراحی شده است. معماری این خانه به طور کامل از طبیعت و معماری ژاپنی الهام گرفته است. نمادهای خلاقیت و ارتباط انسان و طبیعت تبدیل کرده است.


3. آیا می توانید حدس بزنید عنصر ملهم از طبیعت این خانه چیست؟ دیوارهای موج‌دار این خانه همچون ابرهای نرم و خمیده آسمان هستند. البته شکل ابری این ساختمان خیلی مشخص نیست و می توان آن را به راز این خانه استرالیایی تعبیر کرد.


4. این خانه درختی در واقع رستورانی است که روی درخت سرخ چوب در نیوزیلند از ترکه های چوب کاج و صنوبر ساخته شده است. این خانه به شکل پیله ساخته شده است و هنگام شب که چراغ ها روشن هستند، نور از لای ترکه ها به بیرون ساطع می شوند و منظره ای شبیه پیله ایجاد می کنند.


5. طراحی خانه ناتیلوس در مکزیکو سیتی از طراحی های آنتونیو گائودی و فرانک لوید رایت الهام گرفته است. طراح این خانه عجیب خاویار سنوسیان است که به شکل صدف طراحی شده است. این خانه دیوارهای نرم و طراحی داخلی حلزونی شکل دارند.


6. این خانه قارچی شکل در نیویورک قرار دارند و مکان های عمومی و خصوصی دارند. بافت دیوارها همچون دیواره غارها هستند. از پنجره های بزرگ این قارچ ها هم می توان جنگل را به خوبی تماشا کرد.


7. این خانه شناور در ارِگان قرار دارد و معمار آن روبرت هاروی اوشاتز است. سقف این خانه به گونه ای است که گویا دو موج با هم برخورد کرده اند. دیوارهای محکم اطراف خانه نیز مانع از نگاه کنجکاوانه همسایه ها به داخل خانه می شود. البته رو به دریا، دیواری شیشه ای وجود دارد که منظره زیبایی به ساکنین آن می دهد.


8. دیواره خارجی این خانه از بتن سخت ساخته شده است. طراح این خانه موسسه ژاپنی آرتکنیک است که خمیده گی های صدف را به تصویر کشیده است. دیوارهای داخلی خانه نیز همین طور نرم و خوش تراش هستند.


9. هنگامی که ساخت این ساختمان گل مانند پایان یافت، یک توربین بادی، پمپ حرارتی زمینی و ردیفی از پانل های خورشیدی هیچ اثری از کربن باقی نخواهند گذاشت. اتاق نشیمن هر کدام از گلبرگ ها خانه های چهار اتاق خوابه دارند. پنجره های رو به بام و پنجره های بزرگ ورودی نور این خانه را تامین می کنند.


10. این خانه برزیلی در منطقه ای با آب و هوای عالی ساخته شده است. سقفی که به شکل برگ ساخته شده است دمای داخل خانه را خنک نگه می دارد و از ورود نور خورشید به خانه جلوگیری می کند.

منبع: برترین ها


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *