فجر انقلاب 94؛شمال ما: مردم گیلان با حضوری گسترده در راهپیمایی ۲۲ بهمن شعار مرگ بر آمریکا را در آسمان این استان طنین‌انداز کردند و صدای ظلم‌ستیزی خود را به گوش جهانیان رساندند.

 

سی‌وهفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی فصل درخشانی از عزت و اقتدار ملی است که امروز با حضور باشکوه مردم گیلان در کنار مردم استان‌های کشور این عزت به نمایش گذاشته شد.

مردم گیلان در آستانه دو انتخابات مهم کشور امروز وارد صحنه شدند تا عدم سازش با آمریکا و تبعیت از فرمایش‌های ولی‌فقیه را به دنیا نشان دهند.

مردم شهیدپرور و همیشه در صحنه گیلان در مسیرهای تعیین شده خود را به محل تجمع راهپیمایی رساندند و با مشت‌های گره خورده و شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر صهیونیسم» استکبار جهانی را نشانه رفتند.

راهپیمایان رشت از چهار مسیر مشخص سپاه، ورزشگاه شهید عضدی، میدان شهید انصاری و مسجد جامع کاسه‌فروشان خود را به میدان شهدای ذهاب این شهر رساندند تا صحنه‌ای باشکوه را در دفتر تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.

مردم رشت از ساعت اولیه صبح در مسیرهای منتهی به میدان شهدای ذهاب این شهر قرار گرفتند و حضور جوانان در این راهپیمایی بسیار چشمگیر است.

* صدای ظلم‌ستیزی مردم ایران و گیلان به گوش جهانیان رسید

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس در رشت با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: امروز خاطره جانفشانی و از خودگذشتگی مردم در سال ۵۷ زنده شد.

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری با بیان اینکه امروز خاطره مبارزات آزادیخواهان در برابر حاکمیت استبداد و سلطه خارجی زنده شد، افزود: صدای ظلم‌ستیزی مردم ایران و گیلان به گوش جهانیان رسید.

وی با اشاره به اقتدار ایران اسلامی تصریح کرد: این اقتدار از توکل الهی و مجاهدت فرزندان برومند سرزمین ایران به دست آمده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان هجمه جنگ امروز را جنگ نرم و جنگ مستقیم با تکفیری‌های وهابی در سوریه عنوان کرد و گفت: اقتدار امروز با همت فرزندان مقاومت صورت می‌گیرد که ناشی از آموزه‌های انقلابی است.

وی حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را چشمگیر و باصلابت دانست و خاطرنشان کرد: این حضور باشکوه نشانه ایثار گیلانیان غیور و ولایت‌مدار سرزمین میرزا کوچک است.

اشجری با گرامیداشت یاد ۶۱ شهید انقلاب اسلامی یادآور شد: ستاد دهه فجر امسال برنامه‌های متنوعی را در گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برگزار کرده که مردم حضوری باشکوه در آن داشتند.

* حضور چشمگیر اصحاب فرهنگ و هنر در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تبریک فرا رسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: یوم‌الله ۲۲ بهمن روز تبلور، شکوه و ایثار مردم همیشه در صحنه و آزاده ایران اسلامی است.

فیروز فاضلی با بیان اینکه امروز اصحاب فرهنگ و هنر گیلان حضوری باشکوه در راهپیمایی ۲۲ یافتند، تصریح کرد: این حضور حماسه‌ای دیگر را در دفتر انقلاب اسلامی به ثبت رساند.

وی پیوند محکم‌تر با انقلاب اسلامی را حاصل حضور باشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن عنوان کرد و یادآور شد: امروز انقلاب اسلامی به پشتوانه حمایت مردمی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به درختی بسیار تناور تبدیل شده است.

فاضلی صحنه انتخابات آینده را نیز با حضور پرشور مردم باشکوه خواند و یادآور شد: همه ما مانند امروز در انتخابات دو مجلس شرکت می‌کنیم و برای سرنوشت کشور خود تصمیم می‌گیریم.

* حضور ورزشکاران گیلان در راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن‌ماه با اشاره به حضور ورزشکاران در این صحنه اظهار کرد: امروز جامعه ورزش و جوانان گیلان هم‌صدا با مردم کشور و دنیا در راهپیمایی حضوری باشکوه یافتند.

مسعود رهنما با بیان اینکه امروز دنیا نظاره‌گر این صحنه حضور است، تصریح کرد: جامعه ورزش و جوانان گیلان از ورزشگاه شهید عضدی رشت خود را به میدان شهدای ذهاب رساندند.

وی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن را باشکوه خواند و گفت: مردم همیشه در صحنه در گیلان نمایش آزادگی و استقلال بودن را به رخ دنیا کشاندند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به برگزاری انتخابات آینده، خاطرنشان کرد: به طور یقین مردم و جامعه ورزشکاری گیلان در روز سرنوشت‌ساز انتخابات حضوری گسترده می‌یابند و با انتخاب فرد اصلح نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند.

به گزارش فارس، مردم انقلابی گیلان امروز در شهرستان‌ها و نقاط مختلف این استان از جمله انزلی، آستارا، فومن، صومعه‌سرا، شفت، لاهیجان، لنگرود، آستانه‌اشرفیه، رودسر، بندر کیاشهر، سیاهکل و… در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضوری باشکوه یافتند و فریاد مرگ بر آمریکا را در آسمان این استان طنین‌انداز کردند.

استقرار گروه سرود ۱۳۵۷ نفری همسرایان فجر در میدان شهرداری رشت از جمله حاشیه‌های مراسم مذکور بوده و اینکه پرچم ایران در دست مردم در اهتزاز است و سرودهای انقلابی در میدان شهرداری پخش می‌شود.

غرفه صنایع‌دستی در میدان شهرداری رشت نیز رونق خاصی دارد و پرواز بادکنک‌ها در میدان شهرداری جلوه خاصی به فضا داده است.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *