شهید حسین املاکی؛شمال ما: تمثال شهید حسین املاکی در مقابل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان نصب شد.

به گزارش شمال ما به نقل از ایسنا- منطقه گیلان، محمد رضا داوطلب معاون فرهنگی بنیاد شهید و امورایثارگران استان گیلان با اعلام خبر گفت:در آستانه سالروز شهادت سردار همیشه قهرمان گیلان، شهید حسین املاکی،تمثال مبارک این شهید والامقام در مقابل اداره کل استان نصب شد.

وی افزود: گرامیداشت یاد و خاطر شهدا در بهار فاطمی، سالی که مزین به نام مادر شهیدان است از مهمترین وظایف فرهنگی و اجتماعی ما است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان ادامه داد: نام بردن و انجام کار برای شهدا افتخار ما است و هرچه داریم به یمن خون های پاک و مقدس آنها است و امید داریم فردای مان نیز بیمه آنان شود.

داوطلب با تقدیر از فعالیت های سازمان زیباسازی شهرداری رشت اظهار کرد:این فعالیت ها موجب آشنایی آحاد مردم بویژه فرهیختگان و جوانان با فرهنگ غنی ایثار و شهادت می شود و با ایجاد طرح های خلاقانه و نو آورانه فصلی و ماهانه با انجام امور هنری تجسمی می توان در غنی کردن این برنامه بیش از پیش موثر بود.

سردارشهید حسین املاکی در شب عاشورا سال 1340 در روستای کولاک‌محله لنگرود در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز به دنیا آمد و پس از گذراندن دوران تحصیلی به دلیل ایمان، شجاعت،خلاقیت، تدبیر و توانمندی توانست در کوتاه‌ترین زمان توان رزمی خود را تثبیت کند و مدتی بعد وارد تیپ 25 کربلا شد.

شهید املاکی در مدت زمانی اندک توان رزمی خود را به منصه ظهور رساند و در واحد اطلاعات و عملیات مسئولیت فرماندهی، محور یکم به ‌عهده داشت و پس از عملیات والفجر هشت در منطقه عمومی فاو دیگر همرزمانش مانند سردار مهدی خوش‌سیرت و حسن رضوان‌خواه به او پیوستند و فرماندهی گردان‌های پیاده تیپ قدس را بر عهده گرفتند.

.

شهید حسین املاکی 014

.

سردار حاج محمود قلی‌پور نیز رئیس ستاد تیپ قدس گیلان بود که با همت بلند و شجاعت و دلاوری این دلاور مردان و سرداران گیلانی چنان تحولی در عملیات‌ها ایجاد شد که پس از عملیات کربلای دو در منطقه حاج عمران به تعبیر مقام معظم رهبری «حماسه آفرینان لشکر قدس در کربلای دو کربلای دیگری آفریدند.

سردار رشید اسلام حسین املاکی پس از انجام عملیات کربلای دو و کربلای 4 در عملیات کربلای 5 با حفظ سمت، فرماندهی محور یک عملیاتی را در جزیره بوارین بر عهده گرفت و پس از انجام عملیات نصر 4 شهید املاکی به سمت قائم مقام لشکر 16 قدس گیلان منصوب شد.

شهید املاکی در 9 فروردین سال 67 در عملیات والفجر 10 در منطقه عمومی سید صادق، شانه‌دری روی ارتفاعات بانی‌بنوک به همراه یاران و همرزمان شهید محمد اصغری‌خواه فرمانده گردان کمیل و شهید دکتر محمد حبیبی‌پور و شهید سید عباس موسوی و دیگر دلاوران شجاع اسلام در اثر حمله ناجوانمردانه بمباران شیمیایی به فیض شهادت نایل آمد. به گزارش شمال ما، حسین املاکی در نبرد و آتش حملات شیمیایی دشمن به بسیجی که ناله و استمداد کمک می‌طلبید ماسک صورت خود را برداشت و به صورت بسیجی بست و در نهایت هر دوی آنها شهید شدند.

مقام معظم رهبری در جمع مردم گیلان فرمودند:شهید املاکی شما که توی میدان جنگ شیمیایی زدند و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود بسیجی بغل‌دستش ماسک نداشت شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش، قهرمان یعنی این.


کانال تلگرام شمال ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *