قائم مقام وزیر راه و شهرسازی:مسکن مهر ۹۱

شمال ما: بیش از ۴ هزار واحد مسکن مهر استان گیلان امروز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر افتتاح و به متقاضیان واگذار شد.

 

به گزارش ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در آیین افتتاح پروژه های مسکن مهر گیلان به صورت نمادین با اهدای کلید یک واحد مسکونی پروژه مسکن مهر رشت، از افتتاح ۴۲۹۶ واحد در گیلان خبر داد.

وی گفت: استان گیلان دارای ۵۲ هزارو ۳۳۰ واحد قرارداد منعقد شده است که تاکنون ۳۶ هزارو ۲۰۱ واحد آن واگذار شده و با افتتاح این واحدهای مسکن مهر، تعداد واحد‌های افتتاح شده در استان به ۴۰ هزار و۴۹۷ واحد خواهد رسید.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مشخصات پروژه های افتتاحی مسکن مهر استان گیلان تصریح کرد: از مجموع ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهرهای بالای ۲۵ هزارنفر جمعیت، ۵۰۰ واحد تعاونی، ۵۹۰ واحد سه جانبه و ۴۱۰ واحد خودمالکین است که با هزینه ای بالغ بر ۹۰۰ میلیارد ریال افتتاح و آماده واگذاری است و از این میزان ۴۵۰ میلیارد ریال سهم تسهیلات اعتباری است.

وی افزود: در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر هم دو هزار و ۷۹۶هزار واحد با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۶۶۰ میلیارد ریال آماده تحویل بوده که سهم تسهیلات بانکی آن ۵۵۶ میلیارد ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان در مراسم افتتاح این پروژ ه ها که به نمایندگی از سایر پروژه های مسکن مهر استان، در پروژه ۳۰۰ واحدی گیل صلب مسکن مهر رشت انجام شد، گفت: برای ساخت هر یک از این واحدهای مسکونی ۳۰۰میلیون ریال تسهیلات اعتباری پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه نوع سازه این واحدهای مسکونی اسکلت فلزی است و سعی شده تا مسائل بهینه‌سازی مصرف انرژی مورد توجه قرار گیرد، افزود: این واحدها درقالب ۱۲ بلوک در۵ طبقه و هر واحد ۷۵متر مربع ساخته شده که دارای امکانات کامل آب، برق، گاز، فاضلاب و سامانه خنک کننده و گرمایشی است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *