بازی کثیف هفته پایانی؛پرچم ایران ۰۸۵

شمال ما: شایعه مساوی شدن بازی سپاهان – سایپا، تاثیرگذارترین شایعه این فصل لیگ برتر بود چراکه قهرمان لیگ را عوض کرد.

 به گزارش خبرآنلاین؛ سپاهان اصفهان قهرمان لیگ برتر چهاردهم شد. اما این قهرمانی اصفهانی‌ها با ۴ قهرمانی قبلی این تیم متفاوت بود. قهرمانی‌های قبلی سپاهان در شرایطی به دست آمده بود که اتفاقات داخل زمین، قهرمان را مشخص کرد. اما این بار فریادهای یک شخص ناشناس که هیچ کسی نمی‌داند که بوده، سرنوشت ۳۰ هفته لیگ برتر ایران را عوض کرد و سپاهان را به قهرمانی لیگ برتر رساند.

این شخص ناشناس در فاصله ۸ دقیقه مانده به پایان بازی تراکتورسازی – نفت تهران در ورزشگاه شایعه کرده که بازی سپاهان – سایپا مساوی شده و تراکتورسازی حتی با تساوی مقابل نفت تهران هم قهرمان لیگ برتر می‌شود. این شایعه باعث شد تراکتورسازی سعی در حفظ نتیجه کند و سرعت بازی را بگیرد. در غیر این صورت تراکتوری‌ها چیزی برای از دست دادن نداشتند و حمله می‌کردند. نتیجه حمله آن‌ها هم یا گل برای تراکتورسازی بود، یا گل برای نفت تهران در ضد حملات.

البته تراکتورسازی که به دلیل اخراج آندرانیک تیموریان با یک یار کمتر بازی می‌کرد، شانس کمتری نسبت به نفت داشت اما زمانی که تنها چند دقیقه تا پایان لیگ مانده و مساوی به درد هیچ کدام از دو تیم نمی‌خورد، طبیعی است که تراکتوری‌ها در صورت اطلاع از نتیجه واقعی سپاهان – سایپا، حملات بیشتری انجام می‌دادند.

داور بازی که سوت پایان مسابقه را زد، شادی بازیکنان تراکتورسازی عجیب بود. آن‌ها در شبی که باید قهرمان می‌شدند، به خاطر نایب قهرمانی شادی می‌کردند که این عجیب بود. اما چند دقیقه بعد مشخص شد که چرا تراکتوری‌ها دور افتخار می‌زدند. به تبریزی‌ها گفته بودند قهرمان شده اید!

این همان شایعه‌ای بود که سرنوشت لیگ برتر چهاردهم را تغییر داد. تغییر چهره تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی پس از اطلاع از واقعیت ، کاملا مشهود بود. او فردی خوشحال تبدیل به چهره‌ای شوک زده تبدیل شد که برای حفظ کنترل، دستانش را گرفته بودند. منصور قنبرزاده مدیرعامل نفت تهران هم یکی از افرادی بود که از این اتفاقات شوکه شده بود. او در مصاحبه با ایسنا گفت: «اتفاق عجیبی در ورزشگاه رخ داد. ما از طریق تلویزیون از داخل رختکن بازی‌های دیگر را پیگیری می‌کردیم اما از دقیقه ۸۷ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتی شبکه موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی نداشتیم. در همان لحظات بود که اعلام کردند دیدار سپاهان و سایپا در اصفهان دو بر دو مساوی شده است! همان طور که حتما دیده‌اید در ۶-۵ دقیقه آخر بازی بازیکنان تراکتورسازی بازی را نگه می‌داشتند و سعی می‌کردند وقت را تلف کنند. حتی پس از بازی منصوریان به تونی تبریک گفت و مربی تراکتورسازی هم خوشحال به نظر می‌رسید. پس از آن هم بازیکنان و تماشاگران تبریزی برای شادی به زمین ریختند. واقعا باید بررسی شود که چرا این خبر کذب به نیمکت تراکتورسازی، بازیکنان این تیم و سپس تماشاگران انتقال پیدا کرد. معلوم نیست چه کسی به نیمکت تراکتورسازی این خبر را اعلام کرده است و چرا تمام کانال‌های ارتباطی از دقیقه ۸۷ قطع شد و سه چهار دقیقه پس از تمام شدن بازی دوباره وصل شد.»

گرچه منصوریان سرمربی نفت گفت که اتفاقات آن ۸ دقیقه تلخ تا ابد تاریخ فوتبال ایران را آزار می دهد اما مدیرکل تربیت بدنی آذربایجان شرقی هم گفت: از بلندگوها نتیجه اشتباهی نگفتیم و شایعه از نیمکت تراکتورسازی شروع شد. تونی اولیویرا سرمربی تراکتورسازی مانند مال باخته ای که می گوید جامش را دزدیدند، اعلام کرده که به تراکتورسازی ما کلک زدند!

شاید اگر تیموریان خودش را کنترل می‌کرد و حرفی نمی‌زد که باعث اخراجش شود، حالا تراکتورسازی قهرمان لیگ برتر شده بود.مردم تبریز هم طعم شیرین قهرمانی در لیگ برتر را چشیده بودند، افتخاری که به گفته مهدی کیانی بازیکنان تراکتورسازی، حق مردم تبریز بوده. حالا اما هیچ کسی نمی‌داند که شایعه در ورزشگاه چگونه دهان به دهان چرخیده و کل ورزشگاه را فراگرفته. بهروان، مسئول برگزاری مسابقات لیگ که در تبریز حضور داشته شنیده که این شایعه به تراکتوری‌ها رسیده اما نمی‌داند چه کسی آن را در ورزشگاه پخش کرده. مهدی تاج هم اتفاقات ورزشگاه تبریز را محکوم می‌کند اما این‌ها دردی از تراکتوری‌ها دوا نمی‌کند. آن‌ها هنوز نمی‌دانند بازی کثیف هفته پایانی لیگ را چه کسی به راه انداخته و همچنان به دنبال مقصر می‌گردند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *