رییس سازمان چای کشور:چای ۰۵۲

رئیس سازمان چای کشور گفت: ۲۲ درصد از مطالبات چین تابستانه کشاورزان و ۱۰۰ درصد چین بهاره چایکاران تاکنون پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، محمدولی روزبهان با بیان اینکه تعداد ۱۶۵ واحد چایسازی در استان‌های شمالی وجود دارد که هم اکنون بیش از ۱۵۰ واحد چایسازی با سازمان چای عقد قرارداد کرده و مشغول خرید تضمینی برگ سبز چای از کشاورزان چایکار هستند، از پایان پرداخت بهای خرید تضمینی برگ سبز چای چین بهاره به حساب کشاورزان چایکار استان‌های گیلان و مازندران خبر داد و گفت: ۲۲ درصد از مطالبات چین تابستانه کشاورزان نیز تاکنون پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در این مرحله با احتساب مبالغ پرداختی قبلی جمعا حدود ۷۰ درصد از بهای خرید تضمینی برگ سبز چای چین بهاره به حساب چایکاران پرداخت خواهد شد.

روزبهان ادامه داد: تاکنون مبلغ ۷۷ میلیارد تومان از مطالبات کشاورزان چایکار بابت خرید تضمینی برگ سبز چای به حساب آنها واریز شده است و این امر با مشارکت مدیران کارخانجات چایسازی در پرداخت قدرالسهم خود صورت گرفته که طی روزهای آینده به حدود ۹۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

رئیس سازمان چای کشور از خرید مقدار ۷۰ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۸۴۸ کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک و دو، از کشاورزان چایکار استان‌های گیلان و مازندران به‌صورت تضمینی خبر داد.

وی افزود: این میزان برگ سبز خریداری شده ۳۱ هزار و ۶۹۲ تن معادل ۴۵ درصد، درجه یک و ۳۸ هزار و ۷۵۸ تن معادل ۵۵ درصد، درجه دو بوده که در مجموع، نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش خرید برگ سبز داشته‌ایم.

رئیس سازمان چای کشور ارزش ریالی برگ سبز خریداری شده را ۱۱۶ میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد: از این مقدار برگ سبز خریداری شده بیش از ۱۵ هزار و ۸۵۱ تن چای خشک تولید شده است

 


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *