همزمان با سراسر کشور به بهره برداری رسید؛مدرسه ۰۱۱

شمال ما: همزمان با سراسر کشور از ۷ پروژه برکت با ۳۸ کلاس درس هدیه مقام معظم رهبری به دانش آموزان استان گیلان بهره برداری شد.

به گزارش شبستان، علی اوسط اکبری‌مقدم، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان  (۲۴ شهریور) در مراسم بهره برداری همزمان با سراسر کشور از ۷ پروژه برکت با ۳۸ کلاس درس هدیه مقام معظم رهبری به دانش آموزان استان گیلان، گفت: همزمان با افتتاح ۱۴۰ مدرسه برکت با ۸۴۴ کلاس درس«اهدایی مقام معظم رهبری به دانش آموزان مناطق محروم» ۷ پروژه برکت در قالب ۳۸ کلاس درس نیز در استان گیلان افتتاح می شود.

 وی اظهار کرد: بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است و پیش از این ۴۲۰ مدرسه با ظرفیت یک هزار و ۹۰۰ کلاس را در مناطق محروم کشور ساخته و به وزارت آموزش و پرورش تحویل داده است.

 مهندس اوسط مقدم تصریح کرد: امروز با افتتاح ۱۴۰ مدرسه تعداد مدارس مورد بهره برداری برکت در نقاط محروم کشور به ۵۶۰ مدرسه با ظرفیت دوهزار و ۷۴۴ کلاس درس می رسد.

 وی خاطر نشان کرد: این ستاد مصمم است در اجرای منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ساخت یکهزار مدرسه در یکهزار نقطه محروم کشور، این مهم را توسط بنیاد برکت تا پایان سال ۱۳۹۶ به انجام برساند.

 مهندس اوسط مقدم افزود:ساخت مدارس برکت با نیازسنجی از وزارت آموزش و پرورش و انعقاد قرارداد با سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و گروه‌های جهادی دانشجویی با به کارگیری آخرین استانداردهای ایمنی و تامین به موقع منابع از طریق بنیاد برکت انجام می‌شود.

 گفتنی است، هفت پروژه مدرسه بنیاد برکت گیلان به صورت نمادین در بخش اسالم تالش همزمان با ۱۱ استان کشور با حضور حجت‌الاسلام محمدی‌گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری و وزیر آموزش و پرورش از طریق ویدئوکنفرانس افتتاح شدند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *