شمال ما: سخنگوی اورژانس کشور با اشاره به ۲۵۹ مصدوم، سه فوتی و ۱۵ قطع عضو بر اثر حوادث چهارشنبه آخر سال گفت: با وجود این آمارها شواهد نشان از کاهش تلفات چهارشنبه آخر سال نسبت به سالهای گذشته است.

 

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، درباره جدیدترین وضعیت تلفات جانی و تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: براساس آمار پیش‌بیمارستانی و انتقال مصدومان توسط آمبولانس‌ها بالغ بر ۲۵۹ مصدوم به بیمارستانها منتقل شدند که ۲۳۸ نفر از آنان مرد و مابقی زن بودند.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور ادامه داد: متوفیان حوادث چهارشنبه آخر سال نیز سه نفر از شهرهای تهران، رشت و قزوین بودند.

خالدی عنوان کرد: همچنین براساس آمارها ۱۵ قطع عضوی در حوادث چهارشنبه آخر سال ۹۴ به ثبت رسید و مصدومیت کودک سه‌ساله از ناحیه انگشتان نیز کمترین میانگین سنی مصدومان بوده است.

سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور خاطرنشان کرد: با وجود این آمارها شواهد نشان از کاهش تلفات چهارشنبه آخر سال نسبت به سالهای گذشته است، البته گزارش‌های نهایی بیمارستانها درباره تعداد کامل مصدومان نیز تکمیل خواهد شد و حتی تا ۱۴ فروردین نیز آمار مصدومان در تمام بیمارستانها و مراکز درمانی در شهرها و روستاها با موضوع چهارشنبه آخر سال جمع‌آوری و رصد خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *