درطول دهه فجر؛کتاب11

شمال ما: مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان از راه اندازی ۲۰ کتابخانه در مساجد استان در طول ایام الله دهه فجر و تجهیز برخی کتابخانه‎های منتخب خبر داد.

 

حجت الاسلام سلیمان پورابراهیم، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان به شبستان گفت: دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان مسئول کمیته مساجد ستاد دهه فجر گیلان است که در این راستا یک هزار برنامه فرهنگی و مذهبی را در مساجد سراسر استان برگزار می‌کند.

 

وی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری در مساجد محور فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی هستند افزود: فعالیت این کانون‌ها متناسب با نیاز جوانان محل موجب جذب بیشتر این قشر به مساجد می‌شود.

 

حجت الاسلام پورابراهیم اذعان کرد: در این راستا ۳۵ کانون فرهنگی و هنری همزمان با دهه فجر در منطقه آزاد انزلی افتتاح شد.

 

وی با اشاره به کتابخانه‌های مساجد گفت: توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تحریک مردم به کتابخوانی در مساجد و جذب جوانان به این مکان مقدس از اهداف تشکیل کتابخانه‌های مساجد است.

 

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۲۶۵ کتابخانه در مساجد استان تشکیل شده و در حال ارائه خدمات به مردم است اظهار کرد: کتابخانه‌های مساجد باید پررونق‌ترین کانون ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه شوند.

 

وی ادامه داد: در این راستا ۲۰ کتابخانه در مساجد استان در طول ایام الله دهه فجر راه اندازی شده است.

 

حجت الاسلام پورابراهیم با اشاره به اینکه این کتابخانه‌ها در مساجد شرق استان تاسیس شده‌اند تصریح کرد: ۶۰ درصد کتابخانه‌ها در مساجد روستایی دایر شده است که دسترسی کمتری به کتب ومنابع مختلف دارند.

 

وی به تجهییز برخی از کتابخانه‌های منتخب استان همزمان با دهه فجر اشاره و اذعان کرد: این کتابخانه‌ها به ۴۵ قفسه کتاب و ۳۰ جفت میز و صندلی مجهز شده تا بتوانند خدمات بهتری به کتابخوانان مسجدی خود ارائه دهند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *