امام جمعه پره‌سر:سد شفارود 021

شمال ما: امام جمعه پره‌سر گفت: صدور مجوزهای لازم با پیگیری استاندار گیلان موجب جلوگیری از ایجاد مشکلات زیست‌محیطی و پرداخت خسارت به شرکت طرف قرارداد می‌شود.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام محمد مهدی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر پره سر اظهار کرد: حضور پر شور ملت ایران در انتخابات دشمنان اسلام را مأیوس کرد و این امر نشان‌دهنده اطاعت مردم از مقام معظم رهبری است.

وی به تلاش دنیای غرب برای دوقطبی کردن انتخابات در ایران اسلامی اشاره کرد و افزود: ملت ایران در مسیری که مقام معظم رهبری تعیین کردند حرکت می‌کنند.

امام جمعه پره‌سر با تأکید بر اینکه حماسه‌سازان انتخابات در نظام اسلامی مردم هستند، بیان کرد: تمام گروه‌های سیاسی در کشور رأی حداکثری را کسب کردند و باید نگاه‌ها به منافع کشور و مصلحت نظام باشد.

مهدی‌نژاد مردم‌سالاری دینی را الگوی موفقی برای مدعیان دموکراسی خواند و تصریح کرد: بیشترین مشارکت مردم در انتخابات جمهوری اسلامی ایران رقم خورده است.

وی به روز احسان و نیکوکاری در ۱۴ اسفند ماه اشاره کرد و گفت: رسیدگی به نیازمندان یکی از سفارش‌ها در آموزه‌های دینی است.

امام جمعه پره‌سر در ادامه با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی و قانونی سد شفارود، خاطرنشان کرد: ۲۰ سال گذشته کلنگ سد سفارود به زمین زده شده و تاکنون ۹۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.

مهدی‌نژاد از پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصدی سد شفارود خبر داد و یادآور شد: ۱۰۰ هکتار از منابع ملی برای احداث سد شفارود تخریب شده و برای احداث جاده جدید ۲۰۰ هکتار از منابع ملی تخریب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های سد شفارود نباید با دستور شفاهی انجام شود، اظهار کرد: مجوز زیست‌محیطی باید از طریق دولت صادر شود و گره‌های موجود را به طور قانونی برطرف کنند.

امام جمعه پره‌سر خواستار پیگیری اخذ مجوزهای لازم برای برطرف کردن روند احداث سد شفارود توسط محمدعلی نجفی استاندار گیلان شد و بیان کرد: صدور مجوزهای لازم در مدت مشخص شده موجب جلوگیری از ایجاد مشکلات زیست‌محیطی و پرداخت خسارت به شرکت طرف قرارداد می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *