احمد رمضانی
رمضانی021

شمال ما؛

 

محمد اصفهانی به مناسب روز میلاد امام زمان (عج) به شهر رشت آمد، خواند و رفت اما برای هزاران رشتی که برای تماشای اجرای خیابانی این خواننده معروف آمده بودند خاطره ساخت. یک سه شنبه فراموش نشدنی، شبی که پولدار و فقیر می توانستند از یک اجرای بیادماندنی لذت ببرند بدون اینکه دقیقه ای به شکاف طبقاتی فکر کنند. همه با هم و در کنار هم.

کنسرت هایی که در شهر رشت برگزار می شود متعلق به قشر خاصی است. بنرها و تبلیغات کنسرت های مختلف در پیرامون شهر نصب می شوند اما به دلیل گرانی بلیت این کنسرت ها، هرکسی نمی تواند در آن حضور داشته باشد و به این صورت سهم بخش بزرگی از خانواده ها فقط تماشای بنرها و پوسترهای این کنسرت هاست.

 

و اما شهرداری رشت
 شهرداری رشت طی اقدامی در خور، در راستای شعار شهر نشاط و امید سنت شکنی کرد و توانست با اجرای این کنسرت با تمامی حواشی و مخالفت ها گام بلندی در راستای نشاط شهری و همچنین حقوق شهروندی بردارد.

کنسرت محمد اصفهانی در میدان شهرداری رشت و با حضور هزاران نفر برگزار شد. کنسرتی که هزاران نفر را به میدان شهرداری رشت کشاند تا در جشن میلاد امام زمان (عج) به صورت رایگان از یک کنسرت خیابانی لذت ببرند.

با تمام ویژگی هایی که این مراسم داشت نباید از نکات منفی آن به سادگی گذشت و قطعا رفع آن ها در آینده ای نزدیک می تواند بر شور و نشاط جامعه تاثیر گذار باشد.

یکی از این موارد را می توان انتخاب مرکز پر تردد شهر دانست که مشکلاتی را برای برخی از شهروندان ایجاد کرده بود. شاید احداث جایی برای جشن های اینچنینی یا آماده شدن پیاده روهای فرهنگی (که حتما در آن صورت فکری برای تردد وسایل نقلیه می شود) در آینده ای نزدیک این مشکل را حل نماید.

نقص بعدی این مراسم عدم اختصاص جای مناسب برای استقرار شهروندان بود. در قسمت هایی صندلی هایی چیده شده بود. اما در جاهای دیگر نظم خاصی مشاهده نمی شد تا جایی که برخی از شهروندان برای قرار گرفتن در جای بهتر با وجود داربست هایی که دورتادور میدان شهرداری رشت نصب شده بود (با وجود چمن و گل های این میدان) به داخل این میدان رفتند.

این قبیل مراسم در کنار شور و هیجانی که به یک شهر میدهد نیازمند امکانات است. امکانات صوتی و تصویری که امیدواریم با تداوم این قبیل جشن ها به تدریج شاهد فراهم شدن این ضروریات باشیم.

 

 

منبع: کاسپی نیوز


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *