اختلاف میان مدعیان پرشمار ثابت قدم!؟رشت 044

شمال ما: گویا صعود یکباره فردی از لابه لای راهروهای دانشگاه آزاد لاهیجان به بالاترین سطوح مدیریتی شهرداری رشت خیلی زودتر از آن چه که به نظر می رسید، بر طبل اختلافات میان مدعیان پرشمار همراهی و کمک به ثابت قدم کوبیده است.

همزمان با انتصاب محمدعلی ثابت قدم به عنوان شهردار رشت، بسیاری نه تنها این موفقیت را مرهون رایزنی های پشت پرده خود می دانستند بلکه خیلی زود جلسات گروهی تشکیل داده و البته پُست های شهرداری را برای خود و در میان آشنایانشان تقسیم کردند. اما یک نگرانی بزرگ شیرینی این پیروزی را به کامشان تلخ می کرد!

مدعیان حمایت از ثابت قدم زیاد بودند و البته هستند! تنها در میان رسانه ها از راست و چپ، بسیاری به حمایت از او دست به قلم شدند و بسیار از خوبی های او نوشتند، عده ای او را امیرکبیر رشت دانستند و عده ای نوید روزهای خوب آینده را با حضور او می دانند، روزهای خوبی برای خود! دوستانشان و البته شهرشان. اما یک نگرانی بزرگ شیرینی این پیروزی را به کامشان تلخ می کرد!

برخی کارمندان شهرداری هم از قافله عقب نماندند. همان ها که پس از شنیدن خبر پیروزی ثابت قدم، به پخش گُل و شیرینی پرداختند و البته بعضی دیگر را به دلیل هم نظر نبودن با شهردار جوان، محکوم به تبعید و البته فنا دانستند! افراد شیرینی به دست در طبقات ساختمان شهرداری قدم می زدند و در ذهن رویای رسیدن به پست های حساس و مدیریتی را در سر می پروراندند. اما یک نگرانی بزرگ شیرینی این پیروزی را به کامشان تلخ می کرد!

برخی شورانشینان، برخی از همان هایی که تا آخرین لحظه با کاظمی بودند و ناگهان نام ثابت قدم را بر برگه نوشتند، بی تردید با خود گفتند حتما ثابت قدم می داند که چه فداکاری بزرگی در حق او کردند. آن ها هم امید داشتند که ثابت قدم دوستانشان! را از راس برخی سازمان های زیرمجموعه شهرداری کنار نگذارد. آن ها هم امیدوار بودند که حافظه تاریخی ثابت قدم فراموش نکند که چطور در آخرین دقیقه به یاری اش شتافتند، آن ها هم به حدی از پیروزی ثابت قدم شادمان بودند که عکس خندان خود را در پای میز پینگ پنگ به اشتراک گذاشتند، آن ها هم اما گویا در پس شادی شان نگرانی عجیبی در چهره داشتند. یک نگرانی بزرگ که شیرینی این پیروزی را به کامشان تلخ می کرد!

یک شهر بود و یک شهردار و ده ها بلکه صدها مدعی! مدعی کمک به ثابت قدم! مدعی شب بیدار ماندن برای حمایت از شهردار! مدعی جانفشانی در راه شهردار! شاید این مدعیان پس از مدت ها در شب سرنوشت ساز انتخاب شهردار و پیروزی ثابت قدم بر رقیبانش، تا صبح راحت خوابیدند و خواب های خوب دیدند اما چند روزی است که آن ها هم نگرانند، گویا این نگرانی شیرینی پیروزی را به کامشان تلخ کرده است.

اما ریشه این نگرانی مشترک چیست؟ برخی از افرادی که ثابت قدم را تا اندازه ای می شناسند، او را غیرقابل پیش بینی می دانند. چطور ثابت قدم از میان این همه مدعی، از مختار جباری رونمایی می کند و او را به عنوان نفر دوم شهرداری معرفی می کند؟! پس آن ها که شب ها بیدار ماندند چه؟! آن ها که در پارلمان محلی شورا در دقیقه نود به کمک ثابت قدم آمدند، شایستگی دوم شدن را نداشتند؟! آن ها که شیرینی پخش کردند و برای همکاران مخالف خط و نشان کشیدند، کجای این داستان قرار دارند؟!

گویا نگرانی ها بی دلیل نبوده است. انتخاب جباری به عنوان نفر دوم شهرداری موجی از نارضایتی را در میان مدعیان به راه انداخت. همان ها که هر چند ناراضی اند اما به غرولندی در زیر لب بسنده کرده اند چرا که همچنان به حافظه ثابت قدم امیدوارانه نگاه می کنند!

راستی، آقای جباری شما هم آن شب ها تا صبح بیدار ماندید؟!

منبع: خزرآنلاین


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *