وعده ربیعی محقق نشد؛علی ربیعی ۰۱۱

شمال ما: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه دیدار با تشکل‌های کارگری وعده داده بود آمار دقیق تعداد حذف‌شدگان یارانه و روند اجرای آن به زودی در یک برنامه تلویزیونی اعلام می‌شود، اما این وعده تاکنون عملیاتی نشده است.

به گزارش راه دانا، دولت از اواخر سال ۹۳ و در جریان پرداخت مراحل مختلف یارانه تعدادی از یارانه‌بگیران را حذف و از اعلام آمار دقیق آن خودداری کرد تا جایی که پس از اعتراض جمعی از نمایندگان مجلس دولت مجبور به عقب نشینی شده و نسبت به آغاز رسمی حذف یارانه اقشار غیر نیازمند جامعه واکنش نشان داد.

در آخرین اظهار نظر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار بود که آمار دقیق حذف شدگان یارانه در یک برنامه تلویزیونی رسما اعلام و درباره شرایط حذف یارانه شفاف‌سازی شود. اما پس از گذشت ۳ هفته از این وعده تاکنون رنگ واقعیت به خود نگرفته است.

در جدیدترین مرحله از پرداخت یارانه نقدی باز هم تعدادی از افراد حذف شدند و معلوم نشد که این افراد طبق چه شرایط و معیارهایی حذف شده‌اند؛ طبق تحقیقات خبرنگار فارس در جدیدترین مرحله از پرداخت یارانه‌ها برخی افراد نیازمند جامعه هم حذف شدند که به گفته خودشان از حداقل‌های زندگی نیز برخوردار نیستند.

بر اساس این گزارش ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق مصوبه هیات وزیران مسئول مستقیم پرداخت یارانه نقدی و حذف افراد غیر نیازمند شده است و در این باره پس از گذشت نزدیک به یک سال از این مصوبه حتی یک نشست خبری با خبرنگاران برگزار نشده است.

بنابراین طبق قانون دولت باید ۶ میلیون نفر از افراد غیر نیازمند جامعه را حذف و منابع حاصل از آن را صرف بهداشت، سلامت، اشتغال و امنیت غذایی اقشار ضعیف جامعه کند.

در این باره، موسی الرضا ثروتی نماینده مجلس شورای اسلامی هم انتقاد تندی نسبت به سیاست دولت در جریان اجرای یارانه اقشار مختلف جامعه مطرح کرد و به خبرنگار فارس گفت: قانون هدفمندسازی یارانه‌ها باید طی ۵ سال اجرا و قیمت‌های حامل‌ها به فوب خلیج فارس برسد که در صورت عدم موفقیت باید اطلاحیه قانون تقدیم مجلس شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *