خاکسپاری دو شهید گمنام در منطقه آزاد انزلی؛منطقه آزاد انزلی ۰۳۸

شمال ما:  دومین یادواره شهدای منطقه آزاد انزلی با عنوان “یادیاران” با حضور خانواده معظم شهداء، جانبازان، ایثارگران، مدیران استانی و شهرستانی،معاونین و مدیران سازمان و مردم شهید پرور منطقه برای در سالن همایش های شهید مطهری منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مهندس رضا مسرور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم با تاکید براینکه شهدا از ارزش والایی برخوردارند، گفت: باید جوانان ما درس ایثار و فرهنگ شهادت را از شهدا بیاموزند چراکه در راه ترویج فرهنگ شهادت و ایثار هرچقدر هم تلاش شود باز کم است.

وی خدمت به شهدا و خانواده های شهدا را رأس همه خدمات اعلام و خاطرنشان کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی سفارش کردند که صادقانه به خانواده های شهدا خدمت کنیدو احترام بکنید ، گمان ‌نکنید که شما یک کاری که برای خانواده شهدا انجام می‌دهید یک منّتی بر آن‌ها دارید.

مسرور با قدردانی از صبوری و بزرگواری خانواده های شهدا متذکر شد: اگرچه خانواده شهدا از ما درخواستی ندارند اما خدمت به  آنان از وظایف ماست.

در ادامه این مراسم سید ناصر حسینی پور جانباز دفاع مقدس و نویسنده کتاب “پایی که جا ماند” با بیان خاطرات خود از دوران اسارت و دفاع مقدس حال و هوای معنوی  خاصی به این مراسم داد

وی ترویج فرهنگ شهادت و ایثار را از مهمترین اقدامات برای ادامه آرامانهای امام راحل و انقلاب اسلامی ارزیابی کرد و افزود :فرهنگ شهادت طلبی،ایثار و مقاومت از مهمترین شاخصه های ملت انقلابی ایران است که در کنار ویژگی های ارزشمندی همچون رأفت ،انسانیت و اخلاق مکتب ارزشمندی را به جهان معرفی کرده است.

برگزاری نمایشگاه جلوه های ایثار و شهادت ، مداحی سید مرتضی طاهری از مداحان مطرح کشور، خاطره گویی و اجرای هنرمندانه سیدجواد هاشمی، پخش نماهنگ های مختلف از تصاویر شهدای منطقه آزاد انزلی و مراسم تدفین دو شهید گمنام در منطقه بهمراه اهدای تندیس و مدال یادمان منقش به اسامی شهدای منطقه به خانواده هر شهید از جمله دیگر بخش های این مراسم معنوی بود.

در پایان این مراسم گرامیداشت، که خانواده های پنج شهید مدافع حرم استان گیلان نیز حضور داشتند ، خانواده شهدای منطقه آزاد انزلی از مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان به دلیل تلاشهای بی شائبه برای تجلیل از مقام شامخ شهیدان و تکریم خانواده معظم شهداء، تقدیر و تجلیل به عمل آوردند.

منطقه ازاد انزلی ۸۴ شهید به میهن اسلامی هدیه کرده است و با به خاکسپاری دو شهید گمنام در دانشگاه آزاد واحد بندرانزلی شمار شهدای این منطقه به ۸۶ شهید بزرگوار رسید.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *