مدیر کل اوقاف گیلان:قرآن17

شمال ما: مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: مسابقات کشوری قرآن کریم با حضور یک‌هزار قاری از ۲۵ مهر ماه جاری تا هفتم آبان در گیلان برگزار می‌شود.

 

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام ولی عادلی صبح امروز در جلسه مشترک ستاد معین و ستاد اجرایی استان اظهار کرد: گیلان از ۲۵ مهر ماه جاری تا هفتم آبان ماه میزبان مسابقات کشوری قرآن کریم است.

وی با بیان اینکه مسابقات ملی قرآن دارای ظرفیت عالی است، افزود: سی ونهمین دوره مسابقات قرآنی کشور به مدت ۱۲ روز در مجتمع زیباکنار برگزار می‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان حضور بالغ بر یک‌هزار چهره‌ قرآنی از سراسر کشور در مسابقات مذکور را از ویژگی‌های آن دانست و ادامه داد: در این مسابقات ظرفیت‌های فرهنگی و دینی گیلان به نمایش گذاشته می‌شود.

وی برگزاری مسابقات قرآنی مذکور را الگوی مهم در کشور دانست و گفت: همدلی و همراهی خوبی بین مدیران استان برای برگزاری این مسابقات وجود دارد.

عادلی با بیان اینکه برگزاری مسابقات قرآنی هزینه‌های خودش را به همراه دارد، تصریح کرد: مشارکت عوامل اجرایی استان در برگزاری مسابقات قرآن امری مهم و ضروری است.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه از سراسر استان برای تماشای این دوره از مسابقات کشوری قرآن کریم حضور می‌یابند باید تمهیدات ویژه‌ای در زمینه وسایل نقلیه عمومی اندیشیده شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گیلان مبحث قرآن کریم در این استان را در حال توسعه و ترویج دانست و یادآور شد: در سال‌های گذشته حدود ۳ هزار نفر در مسابقات قرآنی در شهرهای مختلف استان شرکت داشتند.

وی متذکر شد: امسال تعداد شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی استان به بیش از ۸۳ هزار نفر رسیده که این موضوع نشان‌ دهنده ترویج قرآن کریم در سطوح مختلف گیلان است‌.

عادلی درباره جایگاه قرآنی گیلان خاطرنشان کرد: گیلان از جمله پنج استان برتر در زمینه مباحث قرآنی در کشور است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *