در نشست کارگروه فرهنگی تهران عنوان شد؛عروسی گیلان ۰۱۶

شمال ما: اعظم نوفرستی روانشناس و عضو هیات علمی جهاددانشگاهی در نشست کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان تهران با ارائه گزارشی گفت: گیلان، بوشهر و گلستان به ترتیب در رتبه های اول تا سوم شادترین استان های کشور قرار دارند.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران با اشاره به ضرورت رفع نگاه های تنگ نظرانه مسئولان نسبت به موضوع نشاط اجتماعی افزود: براساس بررسی های انجام شده، تهران چهارمین استان شاد کشور است.

 به گزارش ایرنا، سیاوش شهریور در این نشست با اشاره به نبود زیرساخت های مناسب نشاط اجتماعی در شرایط کنونی جامعه افزود: مسئولان حوزه های فرهنگی و اجتماعی باید در زمینه گفتمان سازی و برنامه ریزی برای افزایش نشاط جامعه فعال تر عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه بهبود شرایط اقتصادی، امید و نشاط را در جامعه افزایش می دهد تصریح کرد: بالا رفتن وسع مالی در جامعه و خانواده ها به بهبود وضعیت اجتماعی کمک کرده و سرمایه های اجتماعی را توسعه می دهد.
شهریور به استفاده از موقعیت ویژه کشور در شرایط پساتحریم اشاره و اظهار کرد: با ورود به دوران پسا تحریم با سونامی سرمایه گذاری در کشور مواجه خواهیم شد که فرصتی برای بهبود وضعیت اجتماعی و اقتصادی محسوب می شود.
وی با بیان اینکه نباید به حوزه های مختلف اجتماعی به شکل جزیره ای نگریست گفت: همه حوزه های اجتماعی و فرهنگی جامعه ارگانیسم های زنده ای هستند که بروز آسیب در هریک از آنها موجب گسترش آسیب به سایر بخش های می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران خاطرنشان کرد: بین اقتصاد جامعه و عوامل اجتماعی رابطه گسترده ای برقرار است که لازم است مدیران این مهم را در برنامه ریزی های خود مورد توجه قرار دهند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *