شمال ما: پیکان علی کریمی شب گذشته به مبلغ پنج میلیارد و هشتاد میلیون ریال به نفع معلولان آسایشگاه شهید فیاض بخش فروخته شد.

.

.

خیلی ها به محاق تنهایی و عزلت رفتند، خیلی ها شجاعت و اعتماد به نفس شان را از دست دادند و خیلی ها محو شدند.
از همین نسل قبلی، همین نسلی که به تازگی و طی یکی، دو سال گذشته از فوتبال رفته نیز افراد زیادی را سراغ داریم که رفتند پی کارشان. نه خبری، نه نشانه ای و نه آدرسی اما بازیکنان بزرگ، آنهایی که روح بزرگی دارند، همیشه می مانند. مثل همین علی کریمی!
اگر خداوند، شاهین اقبالِ محبوبیت را بر شانه اش نشانده، بی دلیل نیست. کریمی لیاقت این همه توجه و محبوبیت را دارد. نه تنها روزی که با کرشمه ساق پایش، از زمین جدا می شد و به خاطر دریبل زدن بهترین مدافعان آسیایی و جهانی بغض می کردیم، حالا که از فوتبال کنار رفته، به خاطر رفتارهایش او را تحسین می کنیم.
دوباره همه چیز مهیا شد تا جادوگر فوتبال آسیا هنرنمایی کند اما این بار نه در زمین فوتبال بلکه در میان دل های عاشق و چشم های منتظر.
علی کریمی نزدیک به دو سال است که به صورت مداوم با این آسایشگاه در ارتباط است و ولیکن شب گذشته با همت مجموعه های مختلف و حضور بازیگران برتر سینما، تئاتر، موسیقی توانست حماسه ای دیگر را خلق کند.
در مراسمی که با عنوان مزایده نخستین خودرو کریمی برگزار شد مبلغ دو میلیارد و ۱۰ میلیون تومان نیز علاوه بر فروش خودرو جمع آوری شد.
مزایده خودروی علی کریمی حول محور عدد هشت انجام شد، مبالغی همچون ۸۸، ۹۸، ۱۱۸، ۱۸۸، ۲۱۸، ۲۸۸، ۳۰۸، ۳۸۸، ۴۰۸، ۴۴۴، ۴۴۸ میلیون تومان در این مراسم مطرح شد و در نهایت به مبلغ پنج میلیارد و هشتاد میلیون ریال فروخته شد .
یکی از نکات قابل توجه این مراسم کمک های مردمی در اشکال مختلف بود. هدیه هایی همچون آرایش ۸۸ عروس این آسایشگاه در بهترین آرایشگاه مشهد، ارائه ۸۰ سال خدمات پزشکی به معلولان این موسسه، ارائه ۱۰۰۸ لامپ کم مصرف، برگزاری ۸۰ جلسه تدریس زبان انگلیسی، ارائه ۸ هزار و ۸۸۸۸ بسته زعفران، تامین چای مادام العمر آسایشگاه فیاض بخش، تامین مخارج سفر هشت معلول برای سفر به هر نقطه ای از ایران، برگزاری جلسات شعر خوانی ، داستان نویسی، کلاس های آواز و تدریس موسیقی به صورت حرفه ای بخش دیگری از خدماتی بود که توسط مردم در این جلسه ارائه شد.
علاوه بر جادوگر فوتبال آسیا شخصیت هایی همچون فاطمه گودرزی، رابعه اسکویی، لیندا کیانی، آناهیتا نعمتی، هادی کاظمی، سید علی صالحی، دانیال عبادی، امیر سماواتی، سیاوش اسدی، کسری خدیور، یوسف کرمی، لیلا بلوکات، روزبه نعمت اللهی نیز حضور داشتند.
از حاشیه های جالب این جلسه می توان به حضور بازیگران مطرح سینما در بین مردم برای جمع آوری کمک های آن ها اشاره کرد.
تمامی هنرمندانی که در این مراسم حضور پیدا کرده بودند به دلیل عزادار بودن ملت ایران پیرامون جانباختگان حادثه منا از ارائه برنامه های شاد خودداری کردند.

**خاطره جالب علی کریمی از پیکانش
کاپیتان سایق تیم ملی در مراسم مزایده نخستین خودرو خود به بیان خاطراتی جالب با پیکانش پرداخت.
علی کریمی در این مراسم افزود: بهترین دوران زندگی ام را با این پیکان داشته ام و خاطرات بسیار ارزشمندی را از آن دوران به یادگار دارم.
وی با اشاره به اینکه این پیکان از نظر معنوی برای من بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: دوست دارم به زمانی بازگردم که این ماشین را در اختیار داشتم تا خاطران آن دوران برای من زنده شود.
کریمی به ضرورت حضور هنرمندان در چنین فضاهایی اشاره کرد و گفت: بسیار علاقه مند هستم که همکاری خود را با این مجموعه ادامه دهم.
کاپیتان سایق تیم ملی به یکی از خاطرات خود با پیکانش اشاره کرد و گفت: آن زمان که در پرسپولیس بازی می کردم ترجیح می دادم با ماشین خودم به سر تمرین نروم اما یک روز بنا به مشکلاتی که به وجود آمده بود مجبور شدم با پیکان به محل تمرین بروم.
وی ادامه داد: در حین ورود من نیز چند نفر از بازیکنان من را سوار بر پیکان دیدند و بعد از تمرین به شوخی و کنایه به تمسخر ماشینم پرداختند.
کریمی گفت: در همین بین آقای گلمحمدی خطاب به کسانی که پیکان مرا مسخره می کردند گفت بهترین کار را علی کرده است بعد از تمرین پنج تا مسافر می زند و هزار تومان کاسبی می کند!
کاپیتان سایق تیم ملی با اشاره به اینکه هیچگاه با این پیکان مسافرکشی و تصادف نکرده ام، اظهار کرد: این یکی از خاطرات بسیار به یاد ماندنی من با این ماشین است.
خودروی علی کریمی در نهایت به مبلغ پنج میلیارد و هشتاد میلیون ریال فروخته شد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *