عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:کالای اساسی ۰۱۱

شمال ما: عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با اشاره به افزایش نرخ تورم در اولین ماه سال جاری، گفت: گرانی های لجام گسیخته موجود در بازار شرایط معیشت را برای مردم سخت کرده است.

سیدسعید زمانیان دهکردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آمار و ارقام منتشره از سوی مرکز آمار ایران در خصوص افزایش نرخ تورم در اولین ماه سال جاری، گفت: طبق آمارهای اعلامی دوباره قیمت تمامی کالایی که هزینه یک خانوار ایرانی به شمار می رود، همچنان روندی افزایشی داشته است.

نماینده مردم شهرکرد، بِن و سامان در مجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه عدم نظارت بر بازار و رفتار عرضه کنندگان کالاها و محصولات همنوایی با گرانی است،افزود: با توجه به درآمدهای مردم و وضعیت اقتصادی کشور باید تصمیم درستی درخصوص مهار گرانی ها گرفته شود.

انتقاد از رکود حاکم بر اقتصاد کشور

وی با اشاره به رکود حاکم بر اقتصاد کشور،تصریح کرد: گرانی های لجام گسیخته موجود در بازار شرایط معیشت را برای مردم سخت کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه عدم کنترل قیمت ها و همچنین نظارت بر بازار بدبینی مردم نسبت به مسئولان را موجب شده است،افزود: دولت در ارتباط با کنترل گرانی برای کمک به معیشت مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر باید با فوریت ورود کند.

کالای وارداتی فضا را برای تولید ملی بسته است

زمانیان دهکردی با اشاره به نقش مافیای واردات،تاکید کرد: بسیاری از کالاهای وارداتی فضا را برای محصولات داخلی تنگ کرده از این رو گرانی های مضاعفی را با نام کالای خارجی بر مردم تحمیل کرده اند.

وی با یادآوری گرانی اخیر برنج و سایر اقلام غذایی و ضروری مردم، ادامه داد: دولت باید بداند که گرانی مایحتاج ضروری مردم با زندگی و سلامت آنان درگیر است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه دراختیار قرار گرفتن کنترل بازار از سوی دولت می تواند تا حدودی گرانی ها را مهار کند، گفت: جبران محدودیت های موجود در بازار برای مقابله با برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا دیگر راهکار پیش روی دولت برای جلوگیری از گرانی ها است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، برخورد با عوامل گرانی های بازار را امری ضروری خواند و تصریح کرد: بسیاری از گرانی های موجود در بازار نتیجه احتکار و انبار کردن کالاها و محصولات است که باید از سوی دستگاه های نظارتی مورد برخورد واقع شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *