شهردار رشت در جلسه شورای شهر:ثابت قدم ۰۱۹

شمال ما: شهردار رشت گفت: وجود برخی مسائل زیرساختی در مسیر اجرای پروژه‌های شهر رشت موجب کندی در روند احداث آنها شده است.

 

به گزارش فارس، سید محمد علی ثابت‌قدم عصر امروز در جلسه شورای اسلامی این شهرستان به وضعیت کندی در روند اجرای پروژه‌های شهرستان رشت اشاره کرد.

وی پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت را به دلیل وجود زیر ساخت‌ها در مسیر اجرا موجب تاخیر در زمان بهره‌برداری از آن دانست.

شهردار رشت با بیان اینکه عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری از دلایل مهم بروز چنین اتفاق‌هایی است، افزود: گاهی موضوعات بی‌ارزش جلوی اقدام‌های ارزشمند را می‌گیرد.

وی ادامه داد: اکنون وجود چند اصله درخت در مسیر اجرای تصفیه‌خانه سراوان این پروژه مهم و اساسی را درگیر کرده و باید تصمیم درست در این زمینه اتخاذ شود.

ثابت‌قدم بر توجه ویژه به گسترش موضوع گردشگری در رشت تأکید کرد و گفت: باید گردشگری متصل به‌هم داشته باشیم و شهرها و روستاها با یکدیگر ارتباط داشته باشند.

وی با بیان اینکه توجه به مبحث گردشگری موجب اشتغال پایدار و رونق اقتصادی می‌شود، اضافه کرد: برای داشتن صنعت گردشگری باید به موضوع حمل‌ونقل توجه داشت.

شهردار رشت جمعیت روزانه و شبانه در این شهر را با یکدیگر متفاوت دانست و افزود: به همین دلیل توجه به موضوع حمل‌ونقل باید به صورت جدی پیگیری شود.

تردد وسایل نقلیه سنگین در داخل شهر رشت موجب تخریب آسفالت خیابان شده است

وی با اشاره به نارضایتی از تردد وسایل حمل و نقل سنگین در داخل شهر رشت، متذکر شد: این موضوع در روند اجرای پروژه‌های شهرداری و حتی آسیب رساندن به آسفالت خیابان‌ها بسیار تاثیرگذار است.

ثابت‌قدم یکی از دلایل تخریب مداوم آسفالت‌ها و تحمیل هزینه به شهرداری رشت را تردد بیش از اندازه وسایل سنگین حمل‌ونقل در تمام ساعات شبانه‌روزی در این شهر عنوان کرد.

وی با بیان اینکه شاهد تردد تریلی در ساعت یک بعد‌ازظهر در داخل خیابان‌های اصلی شهر هستیم، افزود: این موضوع بسیار ناراحت کننده است.

شهردار رشت مباحث مذکور را نیازمند مصوب کردن قوانین محلی خواند و خاطرنشان کرد: موضوع حمل‌ونقل ۶۵درصد از هزینه‌های اداره شهر را زیرپوشش قرار داده است.

وی به ساماندهی دستفروشان در بافت مرکزی رشت اشاره کرد و گفت: یک ماه آینده با تشکیل بازارچه‌ها دستفروشان ساماندهی می‌شوند.

ثابت‌قدم بازگشایی پروژه خیابان آیت‌الله احسان‌بخش را نیازمند تملک املاک دانست و گفت: این موضوع در بودجه سال ۹۵شهرداری رشت گنجانده شده است.

وی با اشاره به احداث ساختمان مرکزی شهرداری رشت در میدان گیل، تصریح کرد: تا اوایل شهریور ماه امسال بخشی از این ساختمان تکمیل می‌شود و در اختیار شهرداری قرار می‌گیرد.

شهردار رشت اضافه کرد: اعضای شورای شهر رشت تا اواخر شهریور ماه می‌توانند به ساختمان فعلی شهرداری رشت واقع در خیابان سعدی نقل مکان کنند.

وی درباره روند اجرای پروژه پارک آبی رشت، گفت: پارک آبی رشت در مرحله طراحی قرار دارد و طرح ارائه شده پس از تکمیل اگر مورد تصویب شورا واقع شود سریعاً اجرایی می‌شود.

ثابت‌قدم توجه به موضوع حمل‌ونقل عمومی در شهر رشت را بسیار ضروری دانست و یادآور شد: در زمینه حمل ونقل عمومی برنامه‌های مهمی در دست بررسی بوده که با تصویب طرح‌ها به‌زودی مناقصه برگزار می‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *