مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران خبر داد؛گاز ۹۱

شمال ما: مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از افتتاح پروژه گازرسانی به یک‌هزار و ۶۰۰ روستای کشور در دهه فجر جاری خبر داد.

 

حمیدرضا عراقی ظهر امروز در مراسم گازرسانی همزمان به ۲۰۰ روستای گیلان به صورت نمادین در روستای بویین این شهرستان با ابراز رضایت از گازرسانی استان اظهار کرد: فرهنگ صرفه‌جویی گاز در مردم نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی در مصرف گاز موجب شده تا تزریق گاز به چاه‌های نفت برای تولید بیشتر افزایش یابد، افزود: صرفه‌جویی در مصرف گاز موجب شده تا به نیروگاه‌ها گاز بیشتری داده شود.

معاون وزیر نفت، گازرسانی به شهرها و روستاها را در حال افزایش دانست و تصریح کرد: دولت به دنبال ایجاد رضایت ملت است.

وی به عملیات گازرسانی به ۵ هزار روستای کشور اشاره کرد و گفت: از این تعداد، یک‌هزار و ۲۰۰ روستا در هفته دولت به بهره‌برداری رسیده است.

عراقی از گازرسانی به یک‌هزار و ۶۰۰ روستای کشور در دهه فجر جاری خبر داد و یادآور شد: گیلان یکی از بهترین استان‌های کشور در گازرسانی روستایی است.

وی مصرف بهینه و خوب مصرف کردن را نشانه توسعه دانست و گفت: با وجود تحریم‌ها و شرایط دشوار مالی، دولت خدمات‌رسانی از جمله گازرسانی را انجام داد و امروز با عزم جدی و مدیریت خوب استان‌ها از جمله گیلان شاهد گازرسانی در اجرای پروژه‌های روستایی هستیم.

استاندار گیلان نیز در مراسم مذکور افتتاح بیش از یک‌هزار پروژه در دهه فجر جاری را از اقدام‌های مهم عنوان کرد و گفت: امسال با هدایت و تدبیر رئیس جمهور شاهد پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در اجرای پروژه‌های عمرانی هستیم.

محمدعلی نجفی با بیان اینکه در بحث گازرسانی حجم کارها با رعایت زیست‌محیطی انجام می‌شود، تصریح کرد: شرایط فعلی آینده گیلان را روشن می‌کند و ما نسبت به مردم این استان متعهد هستیم.

وی پیگیری پروژه راه‌آهن را از برنامه‌های مهم دولت در گیلان عنوان کرد و یادآور شد: در این راستا پروژه‌های مصوب سفر رئیس جمهور در حال پیگیری است.

به گزارش فارس، استاندار گیلان بهره‌مندی ۲۷ هزار خانوار روستایی از گاز را جزو اقدام‌های مهم در دهه فجر جاری ذکر کرد و متذکر شد: شاخص گازرسانی گیلان در دو سال گذشته از ۶۷ درصد به ۸۵ درصد رسیده است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *