مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان:نقاشی ۹۱

شمال ما: مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان از کسب دیپلم افتخار توسط کودکی از این استان در مسابقه نقاشی لیدیسه چک خبر داد.

علی پورحسن در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آتنا مهرزاد عضو ۹ ساله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان دیپلم افتخار چهل و سومین نمایشگاه بین‌المللی هنر‌های زیبا ‘ لیدیسه’ کشور چک در سال ۲۰۱۵ را به خود اختصاص داد.

وی افزود: این کودک گیلانی به همراه ۹ عضو دیگر کانون، دیپلم افتخار این رقابت‌ بین‌المللی که با موضوع« نور» برگزار شد را از آن خود کرد.

پورحسن ادامه داد:بر همین اساس ۱۲ اثر در زمینه‌ی عکاسی و نقاشی از استان گیلان ارسال شد که اثر آتنا مهرزاد با موضوع « تابش نور و انرژی» در میان ۲۱ هزار و ۳۸۰ اثر از ۷۱ کشور جهان به عنوان برگزیده‌ی نمایشگاه سالانه‌ی هنرهای زیبای کودکان در لیدیسه جمهوری چک معرفی شد.

وی خاطرنشان کرد:«نور طبیعی در طبیعت و منابع تولید آن»، «نور مصنوعی و منابع تولید آن، اختراعات»، «نور، سایه و تاریکی به عنوان عناصر بصری»، «تابش نور و انرژی»، «پدیده‌های نوری و بصری»، «نور در هنرهای بصری و ادبیات، داستان‌های تخیلی، ضرب المثل‌ها و نقل قول‌ها»، «نور به عنوان یک سمبل» و « نور در تاریخ و اساطیر» ازجمله‌ی‌موضوع‌های‌این‌رقابت‌بین‌المللی‌بود.

آتنا مهرزاد از تیر ماه سال ۱۳۹۰ عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان املش بوده و افزون بر شرکت در برنامه‌های متنوع فرهنگی، ادبی، هنری و پژوهشی کانون، در فعالیت‌های نقاشی، سفال‌گری، خوشنویسی و کاردستی خلاق نیز حضوری پررنگ داشته است.

حضوردر مسابقه‌های بین‌المللی و کشوری، دریافت تقدیر‌نامه برای شرکت در مسابقه نقاشی کشور بلاروس،کسب رتبه‌ی برتر استانی جشنواره‌ی رضوی و معرفی به عنوان عضو فعال و کتاب‌خوان مرکز،از جمله موفقیت‌های وی به شمار می‌رود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *