ادامه انتقادات از عملکرد سازمان محیط زیست؛زباله بیمارستانی ۰۱۲

محیط زیست در بحث زباله‌های عفونی بیمارستانی نیز کم‌کاری کرده است، بدون ‌شک محیط زیست می‌توانست با همکاری وزارت بهداشت بحث شیرآبه‌های زیست محیطی را دنبال کند، اما این اقدام صورت نگرفت…

 

شمال ما: نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه محیط زیست در بحث زباله‌های عفونی بیمارستانی نیز کم‌کاری کرده است، گفت: بدون ‌شک محیط زیست می‌توانست با همکاری وزارت بهداشت بحث شیرآبه‌های زیست محیطی را دنبال کند، اما این اقدام صورت نگرفت.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس با بیان اینکه سازمان محیط زیست از اهرم‌های قانونی خود به درستی استفاده نمی‌کند، گفت: به نظر می‌رسد رئیس این سازمان باید جدی‌تر وارد عمل شده و نسبت به این معضلات زیست محیطی پاسخگو باشد.

به گزارش ایسنا، مهرداد بائوج لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با وجود سابقه طولانی رئیس سازمان محیط زیست در این حوزه، انتظارها از وی بر آن بود تا عملکرد بهتری در فعالیت‌های زیست محیطی داشته باشد، اظهار کرد:‌ سازمان حفاظت محیط زیست هنوز نتوانسته نظر فراکسیون محیط زیست مجلس را جلب کند چرا که بسیاری از معضلات زیست محیطی هنوز باقی مانده و رفع نشده است.

وی با بیان اینکه متاسفانه سازمان محیط زیست از اهرم‌های قانونی خود به درستی استفاده نمی‌کند درحالی که می‌توانست بسیار قوی‌تر ظاهر شود، افزود:‌ آلودگی هوای تهران معضلی است که سازمان محیط زیست باید با جدیت بیشتری به آن ورود پیدا می‌کرد؛ برای رفع این معضل سازمان محیط زیست نیز همانند دیگر دستگاه‌های متولی تنها هشدار می‌دهد درحالی که باید اقداماتی فراتر از اعلام هشدار داشته باشد.

لاهوتی گفت: در حالی که موتورسیکلت‌ها در کشور حدود ۷٫۵ گرم گاز تولید می‌کنند، انتظار بر آن بود تا محیط زیست وارد عمل شده و برای رفع این معضل که آلودگی هوا را رقم می‌زند، راهکاری در نظر گیرد. همچنین در حوزه حیات وحش نیز کارهای بر زمین مانده زیادی وجود دارد که به آن بی‌‌توجهی می‌شود؛ این درحالی است که برای بهبود وضعیت حیات بخش نیاز به فرهنگ‌سازی در بین آحاد مختلف جامعه نیز وجود دارد، درحالی که این سازمان تنها به گفتمان تکیه دارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محیط زیست در بحث زباله‌های عفونی بیمارستانی نیز کم‌کاری کرده است، تصریح کرد: بدون ‌شک محیط زیست می‌توانست با همکاری وزارت بهداشت بحث شیرآبه‌های زیست محیطی را دنبال کند، اما این اقدام صورت نگرفت.

عضو هیات رئیسه فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر در بحث تخریب جنگل‌ها نیز عملکرد ضعیفی از سازمان محیط زیست شاهد بودیم و به نظر می‌رسد رئیس این سازمان باید جدی‌تر وارد عمل شده و نسبت به این معضلات پاسخگو باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *