افزایش 3 برابر نسبت به سال گذشته؛زندانی جرایم غیر عمد ۹۱

شمال ما: مدیرعامل ستاد دیه گیلان از جمع آوری سه میلیارد و ۶۴۹ میلیون و ۱۰۰ هزار ریالی خیران رشتی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان خبر داد.

 

حمید کامران زاده عصر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مبلغ جمع آوری شده؛ ۲۲۶ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به صورت نقدی، ۷۹۷ میلیون ریال به صورت چک و دو میلیارد و ۶۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صورت وعده ای می باشد.
وی تصریح کرد: این مبلغ جمع آوری شده نسبت به کمک های انجام شده خیران این شهرستان در سال گذشته که مبلغ حدود یکهزارو ۲۵۰ میلیون ریال ( ۱۲۵ میلیون تومان ) بود ، افزایش قریب به سه برابر را نشان می دهد.
به گفته کامران زاده؛ در حال حاضر ،حدود ۵۰۰ زندانی جرائم غیر عمد در گیلان در انتظار کمک خیران هستند.
کامران زاده با اشاره به برگزاری جشن های گلریزان برای جمع آوری کمک های مردمی برای آزادی این زندانیان اظهار کرد: این جشن ها امسال در شهرهای رشت، فومن، آستارا، صومعه سرا، لاهیجان، انزلی، رودسر، رودبار، تالش، لنگرود، سیاهکل و آستانه اشرفیه برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این جشن امسال در ۱۲ شهرستان استان برگزار می شود، یادآورشد: این جشن تا کنون در شهرهای رودسر ، رودبار و فومن، آستانه اشرفیه و رشت برگزار شده است.
امشب این جشن در شهرای صومعه سرا، انزلی و تالش برگزار می شود .
۲۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد گیلان طی سال گذشته و سه ماه نخست امسال فقط از طریق جمع آوری کمک های مردمی در جشن گلریزان در استان آزاد شده اند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *