نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:کوچکی نژاد011

شمال ما: نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه ما در زمینه کشت برنج اراضی محدودی داریم گفت: همکاری وزارتخانه های کشاورزی و امورخارجه کشت فراسرزمینی را با اعزام کشاورز عملیاتی می کند.

 

جبار کوچکی نژاد درگفت و گو با خانه ملت با اشاره به کشت فراسرزمینی، گفت: بدیهی است که کشت فراسرزمینی می تواند برای کشور منابع ارزی بیاورد؛بنابراین افرادی که می توانند در عرصه کشاورزی تولید انبوه  داشته باشند،منطقی است که به سمت کشت فراسرزمینی برای افزایش  تولید حرکت کنند.

نماینده  مردم رشت در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه کشت فراسرزمینی می تواند فرصت های اشتغال را برای کشاورزان به همراه آورد، یادآورشد: اعزام کشاورز در کشت فراسرزمینی می تواند در عرصه تولید محصولات کشاورزی برای ما حائز اهمیت باشد.

نشاء برنج

لزوم همکاری وزارتخانه های جهادکشاورزی و امورخارجه در زمینه کشت فراسرزمینی

وی با بیان اینکه  وزارتخانه های جهادکشاورزی و امورخارجه در زمینه کشت فراسرزمینی می توانند نقش مناسبی را ایفا کنند، یادآور شد:ما در زمینه کشت برنج  محدودیت داریم،زیرا کمبود اراضی کشاورزی داریم.

 نماینده مردم رشت درمجلس،یادآورشد:یک  ایرانی در قزاقستان  دانه های روغنی کاشته است و این در حالی است که این تولیدکننده  ایرانی  پس از کاشت دانه های روغنی کارخانه  را نیز احداث کرده است وخوشبختانه در امر تولید نیز عملکرد مناسبی دارد،بنابراین کشت فراسرزمینی اگر با برنامه  اصولی عملیاتی شود می تواند برای ما از منظر اقتصادی  مهم باشد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *