توسط شهردار؛ثابت قدم ۰۷۶

شمال ما: عملیات اجرایی پروژه آزاد سازی معابر و تملک شهری جهت احداث کمربندی ۱۴ کیلومتر مربعی شمال شهر حد فاصل بلوار امام رضا (دار سازی) تا میدان جهاد آغاز شد.

پیش از ظهر امروز سه شنبه۹۴/۱۱/۲۰ طی مراسمی با حضور دکتر ثابت قدم شهردار رشت ، میر سیدی مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان ، نیکو منش رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر رشت ،  رضا رسولی رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت ، جمع کثیری از مسوولین شهری و شهروندان ، عملیات اجرایی پروژه آزاد سازی معابر و تملک شهری جهت احداث کمربندی ۱۴ کیلومتر مربعی شمال شهر حد فاصل بلوار امام رضا (دار سازی) تا میدان جهاد آغاز شد .

.

 
.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری رشت  سمیه رستگار ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار داشت : این معبر کلیدی به عرض ۲۰ متر و طول حدوداً ۱۴ کیلومتر در رشت احداث  خواهد شد ، که از حد فاصل بلوار امام رضا (ع) – (دار سازی ) در منطقه سه شهرداری رشت آغاز و به میدان جهاد در منطقه یک شهرداری رشت ختم می شود .

وی افزود : طول مسیر فوق ۱۳۸۰۲ متر است که ۸۰۵۶ متر آن در منطقه سه  و ۵۷۴۶ متر آن در منطقه یک قرار دارد.

شهردار منطقه سه یادآور شد : این خیابان سه کریدور شرق ، شمال و غرب شهر را به یکدیگر متصل کرده و بار ترافیکی میدان جانبازان ، میدان و لیعصر ( عج ) و رینگ کمربندی شهر را کاهش می ‌دهد و فاصله زمانی پیمودن شرق به غرب در شهر رشت را کم می‌ کند.

رستگار تصریح کرد : پروژه احداث این خیابان مجموعاً ۶۶۵ میلیارد ریال هزینه دارد که از این مقدار ، در منطقه سه ۲۹۵ میلیارد ریال و در منطقه یک ۳۷۰ میلیارد ریال هزینه می ‌شود .

وی با اشاره به احداث ۸ پل در مسیر فوق گفت : احداث این پروژه با نظارت شهرداری‌ های مناطق یک و سه برعهده سازمان عمران شهرداری رشت است و مدت زمان انجام پروژه یک سال می باشد .

 .
 
.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت نیز اجرای پروژه فوق را آزاد سازی یک معبر حساس در شهر برشمرد و گفت : این معبر با ایجاد ارتباط بین محورهای شمالی ، شرقی و غربی ، که یکی از نیاز های مبرم در شهر ماست ، نقش اساسی در کنترل ترافیک خواهد داشت.

دکتر رسولی با تاکید بر وجود سیاست کلی در حوزه کنترل ترافیک رشت خاطرنشان کرد : مدیریت عرضه و تقاضا در مرکز شهر باتکیه بر ناوگان عمومی و رینگ های سه گانه است تا بتواند به نوعی نقش تغذیه کننده برای سیستم همگانی را داشته باشد..

وی اجرای پروژه  را کاملا منطبق بر کالبد ویژه شهر دانست و گفت : این نگاه کاملاً استاندارد و همگام با متدولوژی ترافیک و مبتنی بر خلاقیت ، شجاعت و تصمیم گیری عوامل بین سازمانی برای اجرای این پروژه است .

.

 
.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری گیلان با تاکید بر اینکه شهر رشت نیازمند نگرشی جدید است گفت : با همت اعضا شورا و شهردار محترم شهر با یک ارتقا کیفی برای زندگی بهتر مردم روبرو شده است.

ساحره میرسیدی با اشاره به نگاه ویژه استاندار و معاون عمرانی ایشان در اجرایی شدن پروژه فوق خاطرنشان کرد : برای سیاست گذاری جدید شهری حقوق عامه مردم بر حقوق شخصیت ها ارجعیت دارد.

.

 
.

شهردار رشت در خصوص آغاز عملیات اجرایی مهم‌ ترین پروژه‌ آزاد سازی معابر و تملک شهری رشت ، اظهار کرد :  توسعه شهر رشت به واسطه تمرکز زدایی که سال ها در ذهن مدیریت شهری نقش بسته و برگرفته از دل و ذهن مردم بود نیاز به هدف گذاری های  ویژه ای دارد که در حوزه های مختلف این تمرکز را به حداقل برساند.

دکتر ثابت قدم  با اشاره بر  آغاز  اجرای پروژه قطار شهری با سرمایه‌ گذاری یک‌ هزار میلیارد تومانی از سال آینده گفت : با اجرای پروژه ضمن حل مشکل ترافیکی ،  مشکل زیست محیطی نیز حل خواهد شد.

شهردار رشت وظایف عمرانی را جزو برنامه‌های مهم این نهاد دانست و افزود : در این راستا پروژه‌ های مهمی در حال اجرا است.

وی درباره خطوط ویژه رشت خاطرنشان کرد : تا پایان سال جاری خطوط ویژه حمل و نقل عمومی رشت مورد بهره ‌برداری قرار می‌ گیرد و تاکنون ۲۰ دستگاه اتوبوس برای آن خریداری شده است.

.

.

کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *