رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی خبر داد:تالاب11

شمال ما: رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی خبر داد: همه ساله با شروع فصل شکار، افراد سودجو درختان مصنوعی برای به دام انداختن پرندگان مهاجر نصب می کنند.

 

به گزارش ایسنا، اکبر میغی گفت: در حین گشت و کنترل در مناطق حاشیه تالاب تعداد سه اصله درخت که بطور مصنوعی جهت صید پرنده شکاری تعبیه شده بود،شناسایی و تخریب شدند.

وی با بیان اینکه بر روی این درختان جهت صید پرنده های شکاری تله هایی نصب شده بود،اضافه کرد:در مجموع عرصه را پاکسازی و برای پرندگان امن کردیم.

میغی خاطر نشان کرد:همه ساله تعدادی  با شروع فصل شکار افراد سودجو و متخلف اقدام به  نصب درختان مصنوعی و تله هایی بر روی آن می کنند که همیاران محیط زیست و یگان حفاظت محیط زیست شهرستان ،موضوع را بررسی و پیگیری نموده تا از هرگونه تخلف جلوگیری به عمل آورند.

وی در ادامه خبر داد: امروز مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان موفق به کشف و ضبط سه قبضه اسلحه شکاری به همراه متخلف شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست انزلی تصریح کرد:متخلفین در فصل شکار ممنوع در محدوده تالاب بین المللی انزلی مبادرت به شکار پرندگان می کردند.

وی افزود:این شکارچیان متخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان اعزام شدند.

اکبرمیغی با اشاره به اینکه گشت و کنترل از مناطق شهرستان با توجه به شروع فصل مهاجرت پرندگان تشدید می شود،خاطر نشان کرد: هماهنگی لازم در خصوص گشت های تلفیقی با نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان در این خصوص صورت پذیرفته تا محیط امن تر را برای پرندگانی که در این عرصه حضور داشتند و خواهند داشت ایجاد شود.

وی گفت تالاب بین المللی انزلی بدلیل شرایط خاص همه ساله میزبان خیل کثیری از پرندگان است که در این عرصه زمستان گذرانی می کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *