دکتر لیلا فلاح کهن:لیلا فلاح کهن ۰۱۱

شمال ما: دکتر لیلا فلاح کهن با اشاره به نقش تاثیرگذار کارشناسان رسمی دادگستری در محاکم قضایی گفت: نظرات کارشناسان قاضی را به سمت فهم حقیقت هدایت می کند.

رئیس هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در استان گیلان با بیان اینکه قانونمندی و پایبندی به ارزش های دینی و تخصص از مشخصه های بارز سیستم قضاوت در جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: نظر به اهمیت قضا و قضاوت و به جهت احقاق حقوق احاد ملت و در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و امکان بررسی صحیح فنی و تخصصی کارشناسان رسمی طی قانون برنامه سوم توسعه کشور ایجاد شدند و تشکیلات منسجم و تخصص بالای کارشناسان مرکز کارشناسان رسمی در سراسر ایران از جمله استان گیلان به این مهم می پردازد.

دکتر لیلا فلاح کهن با بیان اینکه مرکز کارشناسان دادگستری استان گیلان در حدود ۲۵۰ عضو در تمام رشته های موردنیاز محاکم استان دارد، اظهار کرد: کشف حقایق در زمینه های تخصصی مهم ترین وظیفه کارشناسان است. به عبارت دیگر نظرات کارشناسان قاضی را به سمت فهم حقیقت هدایت می کند.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم عادلانه بر مبنای نظریه کارشناسی محقق خواهد شد، تصریح کرد: بیشتر کارشناسان این مرکز از اساتید دانشگاه هستند.

رئیس هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در استان گیلان افزود: عموم مردم به اشتباه تصور می کنند که کارشناسان رسمی دادگستری صرفا باید در محاکم فعالیت کنند، در صورتی که در پرونده های عادی هم می توانند ورود کنند. مضاف بر اینکه نظری که کارشناسان ارائه می دهند، می تواند مستندی برای شروع دعوی در دادگاه باشد.

فلاح کهن ادامه داد: با توجه به حجم زیاد پرونده ها در محاکم قضایی، توصیه می شود که قبل از شروع هر معامله ای مشاوره حقوقی و کارشناسی صورت گیرد تا اشتباهات بعدی حادث نشود.

وی با تشکر ویژه از اعضای هیئت نظارت بر مرکز کارشناسان دادگستری گیلان که متشکل از رئیس کل دادگستری استان، معاونین قضایی و رئیس دادگستری شهرستان رشت می باشد، خاطرنشان کرد: پشتیبانی همه جانبه این عزیزان نقش ویژه ای در انجام وظایف این مرکز دارد.

رئیس هیئت مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در استان گیلان با اشاره به همکاری مثمر ثمر اعضای هیئت مدیره مرکز اظهار کرد: ریاست هیئت مدیره بر عهده دکتر لیلا فلاح کهن و اعضای آن دکتر بابایی، دکتر صفری، آقای ادریسی و مهندس سعیدی می باشند.

گفتنی است، مرکز کارشناسان رسمی دادگستری در گیلان واقع در کمربندی شهید مدرس، حدفاصل میدان امام حسین(ع) و پل جانبازان، جنب دادگستری کل استان، ساختمان اسراء آماده ارائه خدمات به کلیه شرکت ها، کارخانجات و ادارات سراسر استان می باشد.

منبع: آوای رشت


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *