فرمانده پلیس‌راه گیلان خبر داد؛حوادث ۹۱

شمال ما: فرمانده پلیس‌راه گیلان از کشته شدن چهار نفر عابر پیاده در حد فاصل امامزاده هاشم (ع) تا رودبار و منجیل تا لوشان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

 

مهیار رستگار امروز در گفت‌وگویی با اشاره به اینکه مطالب و قوانینی که به تصویب می‌رسد از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود اظهار کرد: مردم باید نسبت به قوانین آگاهی داشته باشند و ندانستن موجب برطرف شدن مسئولیت از عهده شهروندان نمی‌شود.

وی به ممنوعیت تردد، توقف و حرکت عابران پیاده در آزادراه‌ها اشاره کرد و افزود: قانونگذار استثناهای تردد عابران پیاده در موارد ویژه را مشخص کرده و عوامل امدادی و کارکنان اداره راه طبق مؤلفه‌هایی این اجازه را دارند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه ماده چهار قانون راه و راه‌آهن ممنوعیت تردد عابران پیاده در آزادراه‌ها را تسریع کرده است، تصریح کرد: یک قطعه آزادراه در حد فاصل امامزاده هاشم (ع) تا رودبار و از شهر منجیل تا لوشان انتهای حوزه استحفاظی گیلان وجود دارد.

رستگار با تاکید براینکه عابران پیاده باید به موضوع مذکور توجه داشته باشند، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون چهار مورد تصادف در آزادراه گیلان داشتیم و در هر کدام از موارد منجر به مرگ دلخراش عابران پیاده شده است.

وی آخرین تصادف عابران پیاده در آزادراه گیلان را شب گذشته عنوان کرد و گفت: در صورت بروز تصادف در آزادراه‌ها عابران پیاده مقصر شناخته می‌شوند و باید پاسخگوی حادثه باشند.

فرمانده پلیس‌راه گیلان با بیان اینکه هنگام نقص فنی وسیله نقلیه در آزادراه باید در شانه اضطراری راه توقف کند، خاطرنشان کرد: عابر باید از آزادراه خارج شده و پس از آن تقاضای امداد کند.

به گزارش فارس، رستگار متذکر شد: سرعت خودروها در آزادراه بسیار بالا است و در صورت تردد عابران پیاده حادثه اتفاق می‌افتد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *