امام جمعه رشت:آیت الله قربانی ۰۱۱

شمال ما: امام جمعه رشت بر لزوم اهتمام ویژه دولت به حل مشکلات کشاورزان تأکید کرد و گفت: هنوز طلب ۴۰ درصد از چایکاران توسط دولت پرداخت نشده است.

به گزارش فارس، آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت با تبرک دهه کرامت، اظهار کرد: امام هشتم‌(ع) از پدر امام موسی بن جعفر(ع) و مادر تکتم متولد شد و ۵۵ سال زندگی کرد.

وی با بیان اینکه امام رضا(ع) ۳۵ سال از عمر خود را در حیات پدر بود، افزود: امام رضا‌(ع) ۲۰ سال امامت را به‌عهده داشت و ۱۸ سال در مدینه بود و دو سال به طوس مهاجرت کرد.

خطیب جمعه رشت با تشریح ولایتعهدی امام رضا(ع) در ایران، گفت: مأمون می‌خواست سر و صدا خاموش کند و نمی‌خواست خلافتش را از دست دهد اما حضور امام رضا(ع) در ایران موجب گسترش تشیع و اسلام شد.

وی با اشاره به اینکه امام رضا(ع) دید اگر در مدینه کشته شود خون حضرت لوث می‌شود، ادامه داد: امام رضا(ع) با پذیرفتن ولیعهدی حقایق ناگفته اسلام را بیان کرد.

قربانی با بیان اینکه امام رضا(ع) می‌دانست مأمون حکومت را رها نمی‌کند، افزود: اساس کار امام رضا(ع) اقدام‌های فرهنگی و تبلیغی بود و موضوع زمامداری دنیای اسلام نبود، بلکه مفتضح کردن حکومت فاسد بود.

وی با تصریح بر اینکه ۸۰ هزار نفر محدث به استقبال امام رضا(ع) در نیشابور رفتند، افزود: مردم از امام رضا(ع) تقاضای صحبت کردند و امام(ع) حدیث سلسله ذهب را بیان کرد.

امام جمعه رشت تقوا را سفری دانست که انسان را از کید شیطان حفظ می‌کند و گفت: دروغ کلید تمام گناهان است و نباید در امانت خیانت کنیم و امانت‌ها را باید به صاحبان آنها دهیم.

وی با اشاره به سالروز آزادگان، افزود: آزادگان پس از سال‌ها رنج در سال ۶۹ به کشور بازگشتند، آنها دوران سخت را گذراندند و زشت‌ترین کارها را علیه آزادگان انجام دادند.

قربانی با اشاره به اینکه آزادگان دوران دفاع مقدس با روسفیدی به کشور برگشتند، گفت: خداوند به آزادگان خیر دنیا و آخرت دهد و وظیفه داریم حرمت آنها را نگه داریم.

وی اضافه کرد: آمریکا در ۲۸ مرداد کودتا علیه مصدق را انجام داد و عده‌ای چاقوکش اجیر و منافع ملت ایران را غارت کرد.

خطیب جمعه رشت با پیشنهاد اینکه همه فیلم معمای شاه را ببینند، گفت: طاغوت‌ها را به زباله‌دان تاریخ انداختیم و با داشتن رهبری آگاه تلاش می‌کنیم این پرچم را به امام زمان‌(عج) برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در سالروز جنگ ۳۳ روزه رژیم صهیونیستی علیه حزب‌الله لبنان هستیم، افزود: سیدحسن نصرالله اعلام کرد اگر جنگ دیگری پیش آید قادر هستیم رژیم صهیونیستی را نابود کنیم.

قربانی به صادرات دو میلیون تن گندم از کشور اشاره کرد و درباره پرداخت مطالبات چایکاران یادآور شد: پول چایکاران باید به‌موقع پرداخت شود، هنوز طلب ۴۰ درصد از چایکاران توسط دولت پرداخت نشده است.

وی با بیان اینکه کشاورزان اقتصاد مقاومتی را محقق می‌کنند، خاطرنشان کرد: از دولت و وزیر جهاد کشاورزی و نوبخت معاون رئیس جمهور انتظار می‌رود مشکلات کشاورزان را برطرف کنند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *