مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان:محمدپور 017

شمال ما: مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان بیان کرد: تلاش بر اینست تا با همکاری بخش خصوصی کافه کتاب استان تشکیل و بعنوان مکانی برای رونمایی از کتاب های جدید معرفی شود.

 

امیر محمد پور گیلانی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین بناست تا بر اساس تفاهمنامه یادشده با بخش خصوصی ، کتابخانه سیار شهرستان رشت راه اندازی، و توانمند سازی کتابداران استان بر اساس برنامه ریزی آموزشی ارتقا یابد.
وی با اشاره به اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه توانمند سازی کارکنان ، بهره گیری از تجارب و نظرات کارشناسی دستگاهها و سازمانهای مرتبط با این حوزه را بسیار سازنده ارزیابی کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان یادآور شد: امروز با توجه به وجود بخشهای متنوع در کتابخانه های عمومی و استفاده از این ظرفیت بمنظور ترویج خواندن در جامعه نهاد کتابخانه های عمومی متولی اصلی گسترش فرهنگ مطالعه در کشور شناخته می شود ؛و بر همین اساس در این حوزه برنامه های ویژه ای در دست اقدام است.
محمدپور همچنین کتابداران را پیشگام این حرکت در استان دانست و بیان کرد: همنشینی کتابداران با کتاب موجب ایجاد خلاقیت آنان و در نهایت بروز این خلاقیت در حوزه کتابخانه ها می شود.
وی نگاه فرهنگی به ترویج فرهنگ مطالعه را لازم عنوان کرد و گفت: امیدواریم این نگاه فرهنگی با فراگیر شدن در میان جامعه بویژه متولیان امر به داشتن جامعه ای کتاب خوان بیانجامد.
در زمان حاضر یکصد کتابخانه عمومی، مشارکتی و مستقل با حدود ۵۰ هزار نفر عضو در گیلان فعال هستند.
یکصد کتابخانه عمومی شامل ۸۴ کتابخانه نهادی، ۱۵ کتابخانه مشارکتی و یک کتابخانه مستقل در گیلان فعال است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *