کاشی خزر ۰۳۴

شمال ما: رکود بازار و کم فروش شدن محصولات این کارخانه از جمله بهانه‌هایی که برای تعطیلی و عدم پرداخت حقوق کارگران از سوی مدیران کاشی خزر مطرح می شود.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، کاشی خزر رشت یکی از تولید کننده‌های قوی کاشی کشور با مدرنترین تجهیزات تولیدی است. اما چند روزی است که این کارخانه تعطیل شده است و امروز برخی از کارگران این کارخانه که از چند ماهی حقوق طلب دارند به نشانه اعتراض نزدیکی در ورودی استانداری گیلان جمع شدند.

کاظم نیکومنش نودهی مدیر این کارخانه در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه این واحد صنعتی بزرگ برای تعطیل کردن ساخته نشده است و بنا به نامه‌ای که از انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان کاشی و سرامیک کشور دریافت کرده ایم،کارخانه تعطیل شده است، گفت:ما از مشکلات کارگران بی خبر نیستیم اما ناچار به تعطیلی کارخانه هستیم.

رکود در ساخت و ساز،کارخانه های سرامیک را تعطیل کرد

وی اضافه کرد:رکود در بازار ساخت‌و‌ساز از مهمترین دلایل کاهش فروش تولیدات کارخانه است و ادامه فروش محصولات این کارخانه با قیمت ارزان به برند این کارخانه ضرر می زند.

نیکومنش نودهی با بیان اینکه این کارخانه بیش از ۳۰۰نفر کارگر دارد و فقط ۲۰تا ۳۰ درصد این کارگران حاضر به تحمل شرایط موجود نیستند،تا کارخانه دوباره سرپا شود،خاطر نشان کرد:کارگرانی هم هستند که شرایط کارخانه را درک کرده اند و به طور موقت به شغل دیگری پرداخته اند و باید از آنها قدردانی کنم .

وی تصریح کرد: تعطیلی کارخانه کاشی فقط مختص گیلان نیست و واحدهای تولیدی سرامیک اغلب استانهای کشور با این مشکل مواجه هستند.

آینده روشن است

مدیر کارخانه کاشی خزر با اشاره به سیاست درستی که دولت در پیش گرفته است،گفت: آینده روشنی را در پیش رو داریم و با صادارات محصولات کاشی و سرامیک کشور رونق اقتصادی به این واحدها باز خواهد گشت و مجددا کارگران را برای کار فرا می خوانیم.

نیکومنش نودهی ادامه داد:مطالبات کارگران این کارخانه پرداخت خواهد شد و لازم است برخی از سهامداران این کارخانه نیز احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند، تا اوضاع بهتر شود.

وی با اشاره به شرایط استراتژیک و خاص جغرافیایی گیلان گفت:با راه اندازی کار خانه مجددا بازارهای کشورهای حاشیه خزر را بدست خواهیم گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، عزیز زاده رییس انجمن تولید‌کنندگان و صادر‌کنندگان کاشی و سرامیک طی نامه ای از اعضای این انجمن خواسته تا به مدت ۳ ماه و برای مدیریت تولید و انبار خود کارخانه ها را تعطیل کنند.

میزان تولید با تقاضا باید برابری پیدا کند

برای مدیریت و فروش محصولاتی که در انبارها مانده باید مدتی کارخانه ها را تعطیل کرد تا میزان تولید با تقاضا برابری پیدا کند.

حال سوال اینجاست که با وجود اشتغال بالای این صنعت، در صورت تعطیلی احتمالی برخی کارخانه ها تکلیف کارگران زحمتکش و چشم به راه روزهای پایانی سال و ایام نوروز چه می شود.

بر همین اساس رکود بیش از حد در کارخانه های کاشی و سرامیک باعث شده است این شرکت ها به پرداخت تعهدات مالی خود به کارخانه های تولیدکننده مواد اولیه کاشی پایبند نباشند و آن کارخانه ها را هم به ورطه ورشکستگی و تعطیلی بکشاند.

.

http://static1.ilna.ir/thumbnail/ZUPEPFRbOZBM/TbaZ-65erigz_KuonkQ7j4fGZx6NUybp2e1awigXJ3Ar7nwJ7wnB4Gngr8x7S0KTx2hbEw1wtcg,/40.jpg

.

 

علی وارسته معاون سیاسی فرماندار رشت در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا در خصوص پیگیری‌های فرمانداری رشت که برای رفع مشکلات کاشی خزر بوجود آمده است، گفت: رکود بازار و کم فروش شدن محصولات این کارخانه از جمله بهانه‌هایی که برای تعطیلی و عدم پرداخت حقوق کارگران از سوی مدیران کاشی خزر مطرح می شود.

وی افزود: با توجه به اظهارات و شنیده ها ۷۰ نفر از کارگران این کارخانه برای بیمه بیکاری معرفی شده اند.

مدیران کارخانه قول دادند،مطالبات کارگران را بپردازند

وارسته با بیان اینکه کارگران کارخانه کاشی خزر مطالبات معوقه متعددی از جمله عیدی سال گذشته و عدم پرداخت چند ماه حقوق را از مدیران کاشی خزر طلب دارند،خاطر نشان کرد:برای تحقق حقوق این کارگران پیگیری‌های ویژه‌ای انجام شده است.

معاون سیاسی فرماندار رشت تصریح کرد:همه می دانیم که کارگران برای تامین هزینه‌های خود و خانواده‌شان با سختی مواجه هستند اما این عزیزان باید وقت شناسی و دقت نظر داشته باشند و برای نشان دادن اعتراضشان روش های صحیح‌تری را انتخاب کنند.

وی گفت: نامه ای به مدیران کاشی خزر از سوی فرمانداری رشت داده شده است تا مشکلات کارگران این کارخانه حل شود و مدیران این کارخانه نیز قول داده‌اند تا حقوق و مطالبات کارگران را پرداخت کنند.

عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت نیز در گفت و‌گو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه مشکل این کارخانه بررسی شد و قرار شده است تا مطالبات کارگران پرداخت شود،گفت: برای بازگشایی و راه اندازی مجدد این کارخانه تلاش هایی را انجام خواهیم داد و به زودی اطلاع رسانی های لازم به خبرگزاری ایسنا داده خواهد شد.


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “کاشی خزر تعطیل شد/ کارگران هنوز عیدی سال گذشته را دریافت نکرده اند”

  1. کارگر می‌گه:

    همه بدبختی ها از دزدی های آقای (…) و دار و دستشه مدیر عامل هم که با (…) از یه (…) میخوره . حالا (…) میاد وعده میده که همه چی درست میشه . مرد حسابی خون بجه ها رو میمکی .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *