در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات مزدی؛تجمع کارگری ۰۴۹

شمال ما: کارگران کاشی خزریک بابت دو ماه حقوق ماه‌های آبان وآذر و عیدی و پاداش سال ۹۳ و چهار سال حق سنوات پرداخت نشده، از روز چهارشنبه (۱۶ دی ماه) در اعتراض به سرمی‌برند.

منابع خبری در استان گیلان با اعلام این مطلب به ایلنا گفتند: دلیل اصلی نارضایتی کارگران کاشی خزر رشت تاخیرهایی است که در یک سال گذشته در پرداخت مطالبات آن‌ها به وجود آمده است.کارگران این کارخانه صنعتی به ایلنا گفته‌اند، طی یک سال گذشته همواره دستمزد آن‌ها با نزدیک به دو تا سه ماه تاخیر پرداخت شده است.

در عین حال به گفتهٔ این کارگران حق بیمه تمام آنها از چهار ماه پیش تاکنون پرداخت نشده و علاوه بر آن از ماه‌ها پیش نیز مزایای اضافه کاری به کارگران داده نشده است.

.

کاشی خزر ۱۸

.

به گفته کارگران، کارفرما در سه ماه گذشته (از آبان ماه) فقط در دو مرحله مبلغی در حدود ۸۰۰ هزار تومان را بصورت الحساب به حساب کارگران پرداخت کرده است.جدا از این مسئله کارگران کاشی خزرمی‌گویند: از قرار معلوم کارفرما در صدد توقف روند تولید است چرا که امروز شنبه عوامل نگهبانی بر اساس دستوری که به آنها محول شده بود قصد داشتند تا از ورود کارگران به  محل کار جلوگیری کنند که در نهایت این اتفاق میسر نشد.

علاوه بر این کارگران کاشی خزر بابیان اینکه در حال حاضر وضعیت تولید در این واحد تولیدی مناسب است با این حال کارفرما مرتبا می‌گوید منابع مالی کافی برای پرداخت دستمزد کارگران نداریم در ادامه می‌گویند: روز چهارشنبه کارفرما قصد خروج۱۲ تریلی کاشی را از کارخانه داشت که کارگران مانع آن شدند.

پیش از این از سوی منابع ایلنا گفته شده بود که رکود شدید در ساخت و ساز، افت شدید فروش داخلی و صادرات، انباشت بیش از حد محصولات در انبار کارخانجات، کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش،  ازجمله دلایلی است که فعالیت کارخانجات تولیدی کاشی و سرامیک کشور را با مشکلات جدی روبرو کرده است.

.

 

17

.

 

18


کانال تلگرام شمال ما

یک پاسخ به “کارگران معترض «کاشی خزر» مانع خروج ۱۲ تریلی کاشی از کارخانه شدند”

  1. مهدی ازرشت می‌گه:

    مدیر این شرکت که همش از صادرات و همه چی آرومه دم میزنه! همش از اینجا و اونجا جایزه میگیره! جایزه برای رکود!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *