روسای کمیسیون های پنج گانه شورا تعیین شدند؛شورای رشت 0129

شمال ما: روسای کمیسیون های پنج گانه شورای اسلامی رشت در سال سوم با رای اعضای شورا تعیین شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، صد و دوازدهمین جلسه شورای اسلامی رشت شامگاه بارانی یکشنبه در عمارت شورا برگزار شد و طی آن روسای کمیسیون های پنج گانه شورا برای سال سوم فعالیت مشخص شدند.

بنابر رأی اعضای شورا، مجید رجبی ویسرودی ریاست کمیسیون عمران و توسعه، رضا رسولی ریاست کمیسیون حمل و نقل و ترافیک، سید امیرحسین علوی ریاست کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی، فاطمه شیرزاد ریاست کمیسیون بهداشت و محیط زیست و مظفر نیکومنش نودهی ریاست کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت را در سال سوم بر عهده می گیرند.

در ادامه این جلسه، یکی از اعضای شورا بر مشکلات مالی شهرداری تاکید کرد و گفت: چک های شهرداری برای پرداخت قیمت قیر آسفالت خیابان ها برای چهارمین ماه متوالی برگشت خورده است و این امر نشان دهنده وخامت وضعیت مالی شهرداری است.

محمود باقری خطیبانی با بیان اینکه از ابتدای مسئولیت شهردار وقت، به وی اعلام شد که پروژه هایی که از اولویت برخوردارند را اجرایی کند، افزود: با وجود اقدامات اخیر، شهرداری با مشکلات مالی مواجه است و با نزدیک شدن به پایان سال می توان پیش بینی کرد که بودجه امسال محقق نمی شود.

وی همچنین به وضعیت تیم فوتبال داماش اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه از طرفداران و علاقمندان به فوتبال و تیم داماش هستم اما تاکید می کنم که با وضعیت کنونی شهرداری در حوزه مالی، امکان تیم داری در شهرداری رشت وجود ندارد. (اشاره وی مربوط به خواسته برخی از اعضای شورای رشت نسبت به مالکیت تیم داماش توسط شهرداری رشت است که در جلسه گذشته این شورا مطرح شد).

باقری خطیبانی در ادامه نطق خود ابلاغ پست های سازمانی جدید در شهرداری را به دور از ضابطه و چارت تشکیلاتی شهرداری دانست و افزود: طی ماه های اخیر بالغ بر ۲۷ پست سازمانی در شهرداری ابلاغ شده که در هیچ سالی در چارت تشکیلات شهرداری وجود نداشته است.

وی تاکید کرد: چنین ابلاغ هایی قانونمند نیست و شهردار باید در این باره پاسخگو باشد.

در ادامه این جلسه، یکی دیگر از اعضای شورا ابلاغ پست های سازمانی جدید در شهرداری را بدون مجوز شورا اعلام کرد و گفت: با اینکه شورا نسبت به عزل و نصب ها در شهرداری انتقاد دارد اما لازم است شهردار در خصوص ابلاغ پست های سازمانی بدون مجوز شورا به اعضا جوابگو باشد.

سید امیرحسین علوی از رئیس شورا درخواست کرد که نسبت به این مساله حساسیت لازم را نشان دهد.

این عضو شورا همچنین به مشکلات سرمایه گذاران در حوزه ساخت و ساز در شهر رشت اشاره و بیان کرد: با اجرای طرح تفصیلی در برخی مناطق، نگرانی ها و نارضایتی هایی از سوی سازندگان به وجود آمده که می تواند برای تامین منابع مالی شهرداری از این محل نگران گننده باشد.

وی افزود: در موقعیت فعلی که شهرداری با کمبود منابع مالی مواجه است، باید به نگرانی های سرمایه گذاران حوزه ساخت و ساز در رشت خاتمه داد تا دقت نظر بیشتری برای اجرای طرح تفصیلی بر اساس اقلیم مناطق صورت گیرد.

علوی همچنین به رضایت شهروندان از عملکرد شورا و شهرداری طی ماه های اخیر اشاره کرد و گفت: طی دو سال گذشته اقدامات مثبتی از سوی شورای رشت برای توسعه، عمران و رفع نیازهای شهر صورت گرفته و با روی کار آمدن شهردار وقت شتاب بیشتری به این اقدامات بخشیده شده است.

این عضو شورا آسفالت محله های محروم شهر و رسیدگی به بوستان های سطح شهر را یکی از اقدامات شورا و شهرداری طی دو سال گذشته برشمرد و افزود: نباید با تشویش افکار و اذهان شهروندان خدمات شورا و شهرداری طی ماه های گذشته را کمرنگ جلوه داد.

وی در ادامه سخنانش خواستار توجه ریاست شورا به گزارش حسابرسی از شورای شهر طی سال های ۸۹-۹۰ و ۹۱ شد و ادامه داد: باید با دقت نظر بیشتری نسبت به این اقدام که برای نخستین بار در عمر شوراهای رشت توسط شورای چهارم در شورا و شهرداری انجام گرفته، رفتار کرد و گزارش های حسابرسی را مطالعه و بررسی کرد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *