دبیر هیات تكواندوی استان گیلان خبر داد:تکواندو ۹۱

شمال ما: چهار ورزشکار گیلانی در مسابقات تکواندوی قهرمانی ۲۰۱۶ آسیایی فیلیپین و پارا آسیایی حضور می یابند.

 

دبیر هیات تکواندوی استان گیلان روز یکشنبه در این خصوص گفت : با توجه به درخشش تکواندوکاران گیلانی در تیمهای ملی ، سه ورزشکار و یک مربی از استان گیلان در بیست و دومین دوره مسابقات آسیایی ۲۰۱۶ فیلیپین و مسابقات پاراآسیایی فیلیپین که از ۳۰ فروردین ماه جاری آغاز می شود ، حضور خواهند یافت .
اکبر صادق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بر این اساس ، در ترکیب تیم ملی تکواندو آقایان ، آرمین هادی پور تکواندوکار شایسته استان گیلان به عنوان یکی از شش ملی پوش ایران در رقابتهای آسیایی ۲۰۱۶ فیلیپین حضور خواهد یافت .
وی اظهار کرد : این تکواندوکار شایسته گیلانی با کارنامه بسیار درخشان در تیم ملی بزرگسالان در راه کسب سهمیه المپیک و سایر مسابقات بین المللی که بارها پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورده حضور خواهد یافت و امیدواریم که در مسابقات آسیایی نیز بتواند عنوان قهرمانی و مدال طلا را کسب کند .
وی ادامه داد : آرمین هادی پور دارنده دو مدال طلا المپیک دانشجویان جهان و تورنمنت آزاد کره جنوبی در تیر ماه سال ۹۴ ، مدال طلای مسابقات تورنمنت آزاد قزاقستان در مهر ما سال ۹۴ ، مدال طلا تورنمنت کرواسی در آبان ۹۴ ، مدال نقره مسابقات جام جهانی مکزیک در آذر ماه ۹۴ ، مدال طلای المپیک آزمایشی ریو برزیل و تورنمنت آزاد فجیره امارات در اسفند ۹۴ را در کارنامه ورزشی خود دارد .
وی بیان کرد : در بخش بانوان نیز افتخار بزرگ برای اولین بار برای استان گیلان به وجود آمده که می تواند نوید بخش روزهای خوب برای بانوان استان گیلان در عرصه های بزرگ ملی باشد چون یک ورزشکار و یک مربی از این استان در مسابقات آسیایی ۲۰۱۶ حضور خواهند یافت .
دبیر هیات تکواندوی استان گیلان خاطرنشان کرد : بر این اساس ، مهناز حسین زاده از گیلان به عنوان مربی تیم ملی تکواندوی بانوان ایران و حنانه همتی نیز به عنوان بازیکن در ترکیب تیم ملی بزرگسالان اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۶ فیلیپین حضور خواهند داشت .
اکبر صادق اضافه کرد : حنانه همتی بازیکن با اخلاق گیلانی که در کارنامه خود چندین مدال طلا کشوری را به همراه دارد و مهناز حسین زاده مربی پر تلاش گیلانی که چندین سال است در لیگ بزرگسالان کشور جام کوثر به عنوان سرمربی فعالیت داشته و تیم وی در سال جاری نیز به مقام نایب قهرمانی جام کوثر رسیده و همچنین برای اولین بار در سال ۹۴ تیم بزرگسالان گیلان را در بین ۳۲ استان شرکت کننده به مقام قهرمانی رساند .
وی در ادامه گفت : همچنین مهدی پوررهنما دیگر ورزشکار گیلانی در تیم ملی پاراتکواندو اعزامی به دومین دوره مسابقات قهرمانی پارا تکواندو آسیا ۲۰۱۶ فیلیپین است که وی در این رشته سالها تجربه اندوخته و چندین مدال با ارزش طلای قهرمانی جهان و آسیا را در کارنامه ورزشی خود دارد و امیدواریم که در این دوره از رقابت ها نیز با درخشش خود بتواند مدال طلا و عنوان قهرمانی را برای ایران به ارمغان بیاورد .
وی افزود : مدال طلای قهرمانی پاراتکواندو آسیا چین تایپه در فروردین ۹۴ ، مدال طلای پاراتکواندو جهانی ترکیه در شهریور ۹۴ ، مدال طلای پارا تکوانو جهان آیواز روسیه در مهر ماه ۹۴ از افتخارات مهدی پوررهنما است .


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *