ای که دستت می رسد...امیرحسین و ابوالفضل 052

شمال ما: مادری که علیرغم همه مشکلات و زندگی در یک اتاق 4 متری باز هم با جان و دل به پرستاری فرزندان نوزاد و بیمار خود(حسین و ابوالفضل) می پردازد…

به گزارش شمال ما به نقل از خزرآنلاین، تقاضای دعای خیر یک گیلانی برای شفاعت دو نوزاد بیمار آن هم از یک روحانی که در جوار حرم مطهر امام حسین (ع) مشغول زیارت است، کافی بود تا این روحانی با اطلاع از شرایط یک زن که همسر و پدرش را از دست داده است و با دو نوزاد بیمارش در شرایط بسیار نامساعدر در اتاق 4 متری به سر می برد، عازم سفر به گیلان شود.

روز گذشته خبرنگار خزرآنلاین به اتفاق حجت السلام نظافتی برای تهیه گزارش از وضعیت زندگی این خانواده  به روستای جلیدان از توابع لشت نشاء می رود. در ادامه گزارش خبرنگار خزرآنلاین و شرح حال او را از زبان خودش از نظر می گذرانید:

خزرآنلاین: لطفا کمی از زندگی خود و سرنوشتتتان برای خوانندگان خزرآنلاین بگویید

حدود دو سال پیش بر اثر حادثه ای همسر خود را از دست دادم و در آن وضع و اوضاع تازه متوجه شدم که باردار هستم. در حدود چهلمین روز از دست دادن همسر خود با مراجعه به پزشک متوجه دو قلو بودن فرزندان خود شدم. با توجه به مشکلات مالی که داشتم تا یک ماه مانده به زایمان در باغ کار کرده تا بتوانم مخارج خودم را تامین کنم. پس از فوت همسر در خانه پدری ساکن شدم از طرف همسرم هیچ چیز بمن نرسید او یک کارگر ساده کارخانه برنجکوبی بود و حتی بیمه هم نبود و این پدرم بود که دست مرا گرفت و مرا تنها نگذاشت.

.

.

خزرآنلاین: چکونه متوجه بیماری فرزندان خود شدید؟

در زمان بارداری و پس از فوت همسرم با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم کردم اما همیشه از خدا می خواستم که فرزندانم سالم و صالح باشند. پس از تولد بچه ها با توجه به ارادتی که به صاحب اسم آنها داشتم، اسامی آنها را حسین و ابوالفضل گذاشتم، 7 روز اول بدنیا آمدنشان به دلیل وزن کم و زردی که داشتن در بیمارستان بستری بودند.

 دو ماه پس از بدنیا آمدن فرزندانم بدلیل سرماخوردگی و عفونتی که داشتند به پزشک مراجعه کردم که در آنجا متوجه شدم که یکی از فرزندانم دچار مشکل قلبی است و سریعا باید بستری شود. این در حالی بود که من حتی برای خرید شیر خشک و پوشک و مخارج روزانه با مشکلات بسیاری روبرو بودم تا جاییکه حلقه ازداوج خودم را فروختم تا بتوانم داروهای فرزندانم را خریداری کنم  و با کمک بعضی از دوستانم توانستم یکسری داروی که تجویز شده بود را تهیه کنم.

اینجا جا دارد از دکتر عرب، دکتر آسم و آلرژی فرزندانم تقدیر و تشکر کنم چرا که وقتی متوجه شد بچه هایم یتیم هستند از من پول ویزیت دریافت نمی کرد ولی حتی خرید دارو و کرایه رفت و برگشت به شهر برایم سخت و دشوار است.

خزرآنلاین: در زمان بارداری وقتی برای معاینات به پزشک مراجعه کردید در خصوص مشکلات احتمالی بچه ها چیزی نگفتند؟

من فقط می توانستم به خانه بهداشت بروم و هزینه رفتن پیش متخصص را نداشتم.

خزرآنلاین: هزینه درمان چطور تامین می شود؟

از کمیته امداد ماهیانه 73 هزار تومان دریافت می کنم و 135 هزار تومان یارانه و کمک بعضی از دوستان که هزینه دارو و درمان و شیرخشک بچه ها را به سختی فراهم می کنم.

.

.

خزرآنلاین:  با توجه به این همه مشکلات از بدنیا آوردن بچه ها پیشمان نیستید؟

همیشه خدا را شکر می گویم که این فرزندان را دارم هر چند بعضی از اطرافیان به من پیشنهاد سقط جنین را می دانند اما هرگز به خود اجازه اینکه فکرش هم به ذهنم خطور کند را ندادم، حتی اگر اینها معلول بودند باز هم بزرگشان می کردم نوکریشان را می کنم و هر کاری برایشان می کنم، خالصانه برایشان انجام می دهم.

خزرآنلاین: از پدرتان کمی بگویید بعد از اتفاقی که برای همسرتان افتاد، چطور شما را زیر پر و بال خود گرفت؟

اینجا بود که اشک در چشمام این مادر جاری شد و زبان از گفت شرایط آن لحظه ناتوان است…

وی در جواب با چشمانی گریان اینگونه گفت: “رفتار پدرم عالی بود با اینکه من پدری کر و لال داشتم ولی روزی هزار بار در این اتاق را باز می کرد و به نوازش دو یتم من مشغول می شد و آنها در آغوش می گرفت، اولین کلمه ای که حسین وابوالفضل به زبانم آوردند بابا… بود…

حالا نه دیگر پشت دارم و نه سایه ای بالای سر…، خودم تک و تنها کلفتی می کنم و اینها را بزرگ می کنم. ما در خانواده پر جمعیتی زندگی می کنیم 5 خواهر و یک برادر هستیم با اینکه پدرم کشاورز بود ودرآمد دیگری نداشت ولی بسیار مهمان نواز و فرزند دوست بود.

خزرآنلاین: آیا از طرف مسئولین در خصوص ساخت یک منزل مسکونی برای شما و فرزندانتان  اقدامی صورت پذیرفته است؟

بعد از این همه اتفاقاتی که برایم افتاد شرایط سخت زندگیم به گوش مسئولین رسید همین جا باید از امام جمعه محترم لشت نشاء حاج آقا رنجبر و به خصوص همسر ایشان کمال تقدیر و تشکر را داشته باشم هر کاری در توانشان بود برای من انجام دادند، چاره ای نداشتم به بیت رهبری نامه دادم که بلافاصله با من تماس گرفتند و شرایطم را شرح دادم نزدیک عید مبلغ 2 میلیون تومان به من کمک کردند که از همان پول هزینه اکو قلب حسین و ابوالفضل را دادم و مقداری شیر و خشک و پوشک خریدم و مبالغ قرضی که برای دوا و درمان از اطرافیان گرفته بودم را پس دادم و تمام شد.

از آنجایی که پشت و پناهی نداشتم و نیازمند کمک برای درمان فرزندانم هستم به نماینده محترم ولی فقیه آیت الله قربانی نامه ای دادم. برای دیدن استاندار مراجعه کردم که موفق به دیدار ایشان نشدم.

.

.

دفتر ایشان پس از شنیدن شرایط من برایم نامه هایی به سه نهاد مختلف نوشتند، اما در طول این مسیر با مشکلات فراوانی روبرو شدم، نامه ای به فرماندار دادند که با مراجعه به فرمانداری موفق به دیدن ایشان نشدم، اما معاونش به من گفت تو جوان هستی چرا نمیروی کار کنی؟ من گفتم برای گذاران و درمان فرزندانم هر کاری انجام می دهم.

بعد از دو روز یک آدرس دادند که با پول شیر خشک بچه ها به شهر صنعتی رشت رفتم و شرایط به این شکل بود دو شیفت کار از ساعت 4 صبح باید حرکت می کردم 6 در محل کار حاضر می شدم و از ساعت 2 تا 10 شب هم کار می کردم، چطور با داشتن دو فرزند شیرخوار و بیمار می توانم آنها را تنها بگذارم؟

.

.

یک نامه هم به کمیته امداد کل استان دادند که پس از مراجعه در جواب گفتند همچنین نامه ای برای ما نیامده است. یک نامه هم به یک موسسه خیریه دادند که پس از مراجعه به آنجا مبلغ سی هزار تومتن به من پرداخت کردند.

خزرآنلاین: مشکلی اساسی و اولویت برای شما چیست؟

با مراجعه به کمیته امداد امام(ره) لشت نشا بمن گفتند که تو چرا برای فرزندانت حامی نمیگری؟ من هم از بچه ها عکس گرفتم و با مدارک تحویل کمیته دادم، پس از پیگیری گفتند که فعلا حامی پیدا نشده است اگر کسی پیدا شد با شما تماس میگیریم و تا کنون هیچ اتفاقی نیافته است.

حاج آقا نظافتی که چندی پیش به منزل ما تشریف آورده بود و از شرایط زندگی ما مطلع گشتند، در نماز جمعه لشت نشاء ایراد سخنرانی کرده و با مطرح کردن وضعیت زندگی و شرایط بیماری فرزندانم قول ساخت یک واحد مسکونی در زمینی که از پدرم به ما رسیده است را از مسئولین شهر با کمک امام جمعه محترم گرفتند و طی تماسی که ایشان با بنده داشتند و من از این موضوع مطلع نبودم، فرمودند که مسئولین لشت نشاء قول داده اند که 17 فروردین گلنگ احداث سر پناهی برای ما زده شود و ایشان پس از تماس با بنده که گفتم تا کنون هیچ شخصی به اینجا مراجعه نکرده است، مجدداٌ شخصا به گیلان تشرف آورده و پیگیر این قضایا شدند.

.

.

خبرنگار خزرآنلاین طی مصاحبه ای با حجت السلام نظافتی کم و کیف کار را از ایشان جویا شد که ایشان پاسخ دادند: در سفر قبل خویش به گیلان و سر زدن به این خانواده مومن و آبرومند طی صحبتهایی که با مسئولین شهری داشتم قول احداث واحد مسکونی را برای ایشان گرفته و قرار بود تا 17 فروردین این اقدام صورت پذیرد که طی تماسهای تلفنی موفق به گرفتن جواب قانع کننده نشده و با توجه به فوت آقای ابراهیمی پدر بزرگ حسین وابوالفضل به گیلان آمده و به حضور امام جمعه محترم لشت نشاء مشرف شدیم و پیگیر هستیم تا با لطف خداو کمک خیرین محترم بتوانیم سرپناهی هر چند کوچک برای این عزیزان مهیا کنیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *