اسرائيل محصول غرب استعمارگر؛فلسطین ۰۱۱

شمال ما: موضوع فلسطین و لبنان براى ایران از دو بعد اهمیت بسیارى دارد: نخست از جنبه الهى و اسلامى که به حکم فطرت الهى موظف به پشتیبانى از مظلومان در برابر ظالمان هستیم، صرف نظر از این‏که مظلوم یا ظالم مسلمان باشد یا نباشد؛ و به‏ عنوان مسلمان وظیفه شرعى‏ مان ایجاب مى‏ کند که از کیان اسلامى‏ مان حمایت کنیم به‏ ویژه فلسطین و بیت‏ المقدس که از لحاظ فرهنگى، تاریخى و سیاسى جزء جدایى‏ ناپذیر دین ماست، در قرآن و روایات ائمه معصومین، حمایت و یارى‏ رساندن به مظلومین جهان بسیار سفارش شده است، ضمن این‏که قدس در مفاهیم دینى اسلام اهمیت به‏ سزایى دارد. این اهمیت به این جهت است که بیت‏ المقدس نخستین قبله امت اسلام و یکى از سه مکان مقدس اسلامى پس از بیت الله الحرام در مکه و مسجد النبى در مدینه است. قدس سرزمین اسراء و معراج است و این مسأله که چرا پیامبر(ص) از مکه به معراج نرفت بلکه از مکه به بیت المقدس و پس از آن به معراج رفت، نشان‏دهنده جایگاه خاصى است که این شهر در تفکر اسلامى دارد. در این شهر نمادهاى اسلامى بسیارى چون مسجد الاقصى، مسجد قبه الصخره، دیوار بُراق و غیره که همه از نمادهاى اسلامى است وجود دارد. این شهر سرزمین انبیاء است. با این همه تاریخ پرشکوه دینى اسلام، شایسته نیست که امت اسلام در مقابل اشغال این سرزمین به دست کفار صهیونیست واکنش مثبت و عملى از خود نشان ندهد.
ملت ما مذهب اهل بیت را برگزیده و خود را شیعه امیرالمؤمنین على(ع) مى‏ داند که سمبل عدالت است و شهادت آن‏ حضرت به‏ خاطر همین ارزش والاى بشرى بوده است و قطعاً ملتى که افتخار پیروى از امام عدل را دارد، به خود اجازه نخواهد داد که در مقابل این همه بى‏ عدالتى، بى‏ت فاوتى را پیشه کند. همان ملتى که مهمترین الگوى خود را از امام حسین(ع) و نهضت کربلا بر گرفته است و همواره ایستادگى در مقابل ظالم و دستگیرى از مظلوم را گزینه خود قرار داده است، بعید است که در مقابل جنایات رژیم اشغالگر قبله ‏گاه اول مسلمین به‏ ویژه در زمانى که دنیاى استکبار با تمام قوا از اسرائیل حمایت مى‏ کند، سکوت اختیار کند.
و دوم از بابت راهبرد نظام اسلامى ایران است. مقام معظم رهبرى در این باره مى‏ فرمایند: «بعضى‏ها مى‏ گویند مشکل ما این است که خودمان را با اسرائیل درانداخته ‏ایم، در حالى که مسأله این نیست که ما خودمان را درانداخته‏ ایم، اسرائیل مدعى کل خاورمیانه از نیل تا فرات است. فراتى که در فاصله کوتاهى از مرز ما قرار دارد. امروز که عراق به تصرف آمریکا درآمده است، اسرائیلى‏ها با تمام سرعت در حال محکم‏ کردن جاى پاى خود در عراق و به‏ خصوص شمال آن کشور هستند. اگر ما تصور مى‏کنیم که دست‏ برداشتن از مقاومت، مشکل ما را حل مى‏کند، درست نیست. مى‏گویند ما را چه به فلسطینى‏ ها و اعراب، ما ایرانى هستیم، چرا سرنوشت خودمان را به آن‏ها گره زده ‏ایم. این حرف‏ها درست نیست. زیرا سرنوشت کشورهاى منطقه به یکدیگر گره خورده است. هر شکستى که در منطقه و مجموعه کشورهاى مسلمان به‏ وجود آید، بقیه کشورها نیز از آن آسیب مى‏ بینند.»
مثلا پس از اشغال عراق، رسانه‏ هاى صهیونیستى همچون «هاآرتص» و «معاریو» با اشاره به اسناد موجود (و احتمالا موهوم) مدعى هستند که پیشینیان یهود در پنج قرن گذشته، موجب آبادانى مناطقى از آسیا شده و این مناطق هم‏ اکنون در حوزه کردستان است و باید مالکیت آن به مالکان اصلى، یعنى نوادگان آن‏ها که هم ‏اکنون در اسرائیل هستند، بازگردانده شود. بر اساس این ادعا، بخشى از شمال عراق، غرب ایران، جنوب ترکیه و بخشى از خاک سوریه که کردنشین هستند، مال اسرائیل است!
تاریخ و اندیشه صهیونیسم گویاى این مطلب است که اسرائیل در تکاپوى تسلط بر نیل تا فرات است. طبق نقشه از پیش تعیین‏ شده، آمریکا عراق را اشغال مى‏کند تا اهداف صهیونیسم را جامع عمل بپوشانند، از جمله اخبارى در مورد نفوذ صهیونیسم در عراق در رسانه‏ ها آمد که قابل توجه است، به این گزارش توجه کنید: «عملیات چندمنظوره‏اى که صهیونیستها در عراق به راه انداخته‏ اند، تدریجا ابعاد گسترده‏اى را به خود مى‏گیرد و حتى در بعضى موارد به‏ طور آشکار در حال انجام است. این عملیات در ابعاد نظامى امنیتى اقتصادى نفتى پیمانکارى و تجارى در مقیاس وسیعى صورت مى‏گیرد و شرکتهاى صهیونیستى عموما به‏ عنوان کارگزار شرکتهاى آمریکایى به اجراى نقش و ماموریتى مى‏ پردازند که بر اساس دستورالعمل‏هاى تنظیمى توسط اشغالگران به آن‏ها محول گردیده است. علاوه بر این شرکتهاى صهیونیستى از این فرصت طلایى براى حضور مستقیم و بدون واسطه در عراق نیز بهره‏مند شده‏اند و از این طریق به انجام عملیات بانکى، حمل و نقل جاده‏اى و خرید زمین و املاک مسکونى تجارى کشاورزى و نفتى سرگرمند…» این اقدام ممکن است در هر منطقه از خاورمیانه اتفاق بیافتد، نقشه ‏هاى شوم رژیم صهیونیستى براى تسلط بر راهبردى‏ترین منطقه جهان یعنى خاورمیانه به کمک استکبار جهانى از سالها پیش طرح‏ ریزى و آغاز شده است، در صورت سستى و اهمال امت و سران دولت‏هاى اسلامى، اگر امروز نباشد حتما فردا اتفاق خواهد افتاد که «ان الله لایغیر ما بقوم حتى یغیروا ما بانفسهم – خداوند وضع هیچ ملتى را عوض نمى‏کند تا که خودشان تغییرى در خود ایجاد کنند».
اسرائیل محصول غرب استعمارگر و هم ‏پیمان با اوست و حضور این رژیم در منطقه (با اعتقادهاى خرافى که دارند) سرآغاز استعمار دوباره مردم منطقه است، آن هم از نوع استعمارى که قصد از بین‏ بردن اعتقادهاى دینى مردم منطقه براى چپاول بیشتر آن‏ها را دارد. هر استعمارگرى براى بهره‏ کشى بیشتر از مستعمره ‏هاى خود، تمامى ارزش‏هاى دینى و فرهنگى که روح زندگى و حرکت را به مردم مى‏ دهد را از آنان مى‏گیرد، درست همان‏کارى که سال‏هاست با مردم منطقه‏ ى خاورمیانه کرده ‏اند که بالاترین استعدادها و اعتقادها و منابع طبیعى را دارند.
خوب است بدانیم که وجود اسرائیل چه بحران‏هایى را در منطقه به‏ وجود آورده است و ایجاد خواهد کرد. وجود اسرائیل بهانه‏ اى براى مسابقه تسلیحاتى در منطقه است که سود سرشارى نصیب غرب مى‏کند و به این وسیله کشورهاى اسلامى از هزینه ‏کردن براى توسعه و پیشرفت خود باز مى‏ مانند.
راهبرد اسرائیل استمرار و گسترش اشغالگرى براى تحقق شعار از نیل تا فرات و تسلط بر جهان است. براى تحقق این هدف دائماً در کشورهاى اسلامى ایجاد اختلاف مى‏کند تا با پرداختن به امور داخلى خود، از امور ملت فلسطین بازمانند، درست همان مسأله‏اى که در لبنان به‏ وضوح مى‏بینیم.
انقلاب اسلامى ایران که مبتنى بر آموزه‏هاى غنى دینى و باعث بیدارى در جهان اسلام است، خطر بزرگى براى صهیونیسم جهانى است، لذا از هر حربه‏ى براى بازداشتن ایران از نیل به توسعه و پیشرفت در سایه حکومت اسلامى بهره مى‏برند. آن‏ها با دست‏نشاندگان خود و برخى سران عربى که ماهیت پستشان در اطاعت از غرب و مانع‏ تراشى در ایجاد امت واحده‏ ى اسلامى روز به‏ روز نمایان‏تر مى‏ شود، با طرح شعارهاى موهومى که مانند هلال شیعى و اختلافات مذهبى به‏دنبال ایجاد شکاف در امت اسلامى و تغییر دشمنى اسرائیل- اسلام به سنى- شیعه هستند. بنابراین پافشارى دولتمردان و ملت ایران در مسأله فلسطین که هم‏ مذهب ما نیستند به جلوگیرى از تفرقه در جهان اسلام کمک شایانى کرده است و نیز مانع بزرگى براى تحقق اهداف شوم رژیم صهیونیستى خواهد شد.
پس ما ایرانیان که با انقلاب اسلامى باعث بیدارى جهان اسلام شده‏ ایم و داراى آرمان بزرگ هستیم، نباید این اجازه را به جهان استعمارگر بدهیم که ذره‏اى از خاک منطقه را در اشغال خود درآورد. بنابراین حمایت از مردم مظلوم فلسطین از دو بعد دینى و راهبردى براى ما اهمیت دارد.

منبع: www. porsemannews.ir


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *