برای قهرمانی نیاز به حمایت کامل است؛ملوان98

شمال ما: تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی در بازی‌هایی که هفته گذشته به پایان رسید، نتایج خوبی در نیم فصل دوم گرفت و سرانجام عنوان نایب قهرمانی لیگ فوتبال بانوان ایران را به دست آورد؛ اما چرا تیم ملوان به رغم این‌که سرمربی باتجربه‌ای به نام «مریم ایراندوست» داشت و از بازیکنان تکنیکی و سرعتی زیادی سود می‌برد، نتوانست به مقام قهرمانی برسد؟
قهرمان واقعی فصل قبل، ملوان بود
سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی در پاسخ این سوال به همشهری گفت: در فصل گذشته تیم ملوان قهرمان واقعی مسابقات بود؛ چرا که تیم شهرداری بم از ۴ بازیکن مشکوک به دوپینگ استفاده کرد که متاسفانه اعتراض دیگر تیم‌ها در این باره مورد توجه قرار نگرفت.
«مریم ایراندوست» بیان کرد: فصل قبل ملوان خیلی بر‌تر و بهتر از شهرداری بم بود و در این فصل هم ملوان انزلی دوم و شهرداری بم سوم شدند و بسیاری متوجه شدند که قهرمان فصل قبل چگونه و با چه مسائلی توانسته قهرمان شود؛ البته امسال شرایط فرق می‌کرد؛ به دلایلی نتوانستیم تیم ملوان را برای قهرمانی آماده کنیم و بازیکنان مورد نظر خود را جذب کنیم. چون هر سال تمرینات ما در اردیبهشت ماه یا خرداد آغاز می‌شد؛ ولی این بار دو هفته مانده به شروع مسابقات لیگ بود که برای شرکت در بازی‌ها شروع به کار کردیم. وی ادامه داد: همچنین تیم‌های دیگر خیلی سرمایه گذاری کرده بودند و با بازیکنان خود قراردادهای قابل توجهی بستند؛ اما کل رقم قرارداد مربیان و بازیکنان ملوان ۴۴۰ میلیون تومان بود که تنها ۲۰ درصد این مبلغ را دریافت کرده‌ایم. برای قهرمانی نیاز به حمایت کامل است.
ایراندوست تاکید کرد: البته من از مسئولان ملوان تشکر می‌کنم و چه در فصل آینده باشم یا نباشم، امیدوارم دختران ورزشکار انزلی تحت حمایت و پوشش قرار گیرند. تیم ملوان امسال در دو بازی رفت و برگشت تیم قهرمان فصل قبل، شهرداری بم را شکست داد؛ اما تیم شهرداری سیرجان که سرمایه گذاری زیادی انجام داده و بازیکنان مطرح کشور را جذب کرده بود به قهرمانی رسید و ما نایب قهرمان شدیم.
مشکل مالی مانع اصلی بود
سرپرست تیم فوتبال بانوان ملوان انزلی نیز ۳ عامل را در عدم قهرمانی تیم گیلانی مهم برشمرد. «مینا قنبرزاده» بیان کرد: مشکل مالی دلیل اصلی قهرمان نشدن ملوان بود. در سال‌های قبل تیم شهرداری بم با ملوان انزلی برای قهرمانی رقابت می‌کرد و در این فصل ۵-۴ تیم با بودجه‌های کلان برای فتح جام به میدان آمدند.
وی ادامه داد: بودجه شهرداری بم، شهرداری سیرجان، آینده سازان نجف آباد و حتی شهرداری ارومیه با بودجه ملوان قابل مقایسه نبود. همچنین چند بازیکن خوب را از دست دادیم و متاسفانه نتوانستیم به جای آنان، نفرات مورد نظر کادر فنی ملوان را بگیریم که این هم به خاطر مشکل مالی بود.
وی افزود: مجموع این مسائل تا حد زیادی روحیه بازیکنان ما را هم پایین آورد تا نتوانیم به مقام قهرمانی برسیم. اگر مشکل مالی نداشتیم و تیم را در آغاز مسابقات قوی‌تر می‌بستیم و چند بازیکن به یاران خوب خودمان اضافه می‌کردیم؛ حتما قهرمان می‌شدیم.
با این حال به نظرمی رسد مسئولان ملوان هر چه زود‌تر باید مشکلات مالی تیمی را که سال‌هاست از مدعیان لیگ بر‌تر بانوان است ، به حداقل برسانند تا بازیکنان فعلی را هم از دست ندهند. موضوعی که موجب شده این تیم به‌رغم شایستگی‌ها، عنوان نایب قهرمانی را در این رقابت‌ها به دست بیاورد.

 

 

منبع: همشهری؛ نیکان ماهیچی


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *