آغاز صدور پروانه شکار؛شکار ۰۲۶

سازمان حفاظت محیط زیست گیلان با اعلام شرایط و نحوه صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشیگیلان، خواب حیات وحش گیلان را برآشفت…

شمال ما: ‌رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گیلان شرایط و نحوه صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه گیلان، محمدپور گفت: طی دستورالعملی سازمان حفاظت محیط زیست صدور پروانه عادی شکار پرندگان وحشی را اعلام کرد. بر این اساس صدور این پروانه به متقاضیان و واجدین شرایط از تاریخ ۲۵ آبان ماه سالجاری آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: پروانه‌های عادی شکار پرنده کبک و تیهو فصل مجاز شکار از تاریخ صدور تا دی ماه سالجاری است. بهای این پروانه مبلغ ۶۰۰ هزار ریال است. مدت اعتبار این پروانه از تاریخ صدور تا پایان فصل شکار است. هم‌چنین تعداد مجاز صید در مجموع چهار قطعه در روز است و حداکثر یک قطعه تیهو و سه قطعه کبک می‌توان شکار شود.

محمدپور با اشاره به اینکه مدت پروانه شکار کبک چیل، باقرقره شکم سیاه و بلدرچین تعداد مجاز صید در مجموع چهار قطعه در روز است، گفت: مبلغ صدور این پروانه نیز ۶۰۰ هزار ریال است.

رییس سازمان محیط زیست گیلان در خصوص پروانه شکار ‌نیز خاطر‌نشان کرد: میزان مجاز شکار در مجموع چهار قطعه در روز است و مدت اعتبار این پروانه از تاریخ صدور به مدت ۴۵ روز است.

وی در خصوص پروانه شکار غاز خاکستری، چنگر، اردک‌ها شامل اردک سرسبز، خوتکا، فیلوش، آنقوت و تنجه تصریح کرد: فصل مجاز شکار از تاریخ صدور دستورالعمل تا ۳۰بهمن ماه سالجاری است. بهای این پروانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است. اعتبار این پروانه نیز از تاریخ صدور به مدت دوماه است.

محمدپور افزود: تعداد مجاز شکار در مجموع چهار قطعه در روز است که می‌تواند حداکثر شامل یک قطعه غاز خاکستری و یک قطعه اردک باشد.

رییس سازمان محیط زیست گیلان تاکید کرد: هر متقاضی در طول فصل صرفا‌ می‌تواند یک عدد پروانه از هریک از انواع ذکر شده را دریافت کند و چنانچه متقاضی، هر یک از پروانه‌ها را در استان دیگر دریافت نکرده باشد، صدور همان پروانه در استان دیگر برای وی ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه روزهای مجاز شکار، پنجشنبه و جمعه هر هفته از طلوع تا غروب آفتاب تعیین می‌شود، افزود: پروانه شکار برای افراد متخلف (محکوم یا دارای پرونده مفتوحه)‌ صادر نمی‌شود.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *