رئیس اتحادیه چایکاران خبر داد؛چای ۰۵۲

شمال ما: رئیس اتحادیه چایکاران با بیان اینکه تاکنون ۶۰ هزار تن برگ سبز چای از کشاورزان خریداری شده، گفت: چایکاران از اردیبهشت تاکنون در انتظار دریافت وجه فروش برگ سبز چای خود به دولت هستند.

ایرج هوسمی رئیس اتحادیه چایکاران در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس گفت: دولت بابت خرید تضمینی برگ سبز چای از اردیبهشت ماه تاکنون، مطالبات چایکاران را پرداخت نکرده و کشاورزان همچنان در انتظار دریافت وجه فروش برگ سبز چای خود هستند.وی با بیان اینکه حتی بخشی از مطالبات چایکاران قبل از اردیبهشت ماه هنوز پرداخت نشده، افزود: اگرچه دولت دچار مشکلات اقتصادی فراوانی است اما این مشکل را نباید کشاورز حل کند.
رئیس اتحادیه چایکاران تصریح کرد: تاکنون از دو چین اول برداشت برگ سبز بیش از ۶۰ هزار تن محصول به دست آمده و با دو چین دیگر تا مهرماه برداشت این محصول پایان می‌یابد.هوسمی گفت: سال گذشته حدود ۱۲۰ هزار تن برگ سبز چای از باغات چای برداشت شد.
وی بیان داشت: اگرچه نمی‌توان از میزان برداشت برگ سبز چای، امسال پیش‌بینی داشت، اما با توجه به گرمای شمال کشور نمی‌توان انتظار برداشت برگ زیادی را داشت.بر اساس این گزارش: دولت امسال هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک را با قیمت ۲۱ هزار و ۸۰۰ ریال و هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه دو را به قیمت ۱۲ هزار و ۱۰۰ ریال خریداری می‌کند.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *