ضرورت توجه مسؤولان به کشت و برداشت برگ سبز چای؛چای ۰۵۲

شمال ما: چایکاران و کشاورزان روستای گرکرود املش همچنان در انتظار تحقق وعده‌های مسؤولان برای بهبود وضعیت چای و کشاورزی این روستا هستند.

 

به گزارش فارس، روستای گرکرود به لحاظ جمعیتی بزرگ‌ترین روستای این شهرستان محسوب می‌شود و دارای حدود ۴۷۰ خانوار معادل یک‌هزار و ۵۰۰ نفر بوده و شغل اصلی مردم این روستا چایکاری است.

مردم روستای گرکرود در انتظار تحقق وعده‌هایی هستند که مسؤولان برای بهبود وضعیت چای و کشاورزی به آنها داده‌اند.

*ضرورت توجه مسؤولان به کشت و برداشت برگ سبز چای در روستای گرکرود

دهیار روستای گرکرود بخش رانکوه املش درباره وضعیت این روستا گفت: قول‌هایی که مسؤولان به چایکاران داده‌اند عملی نشده است زیرا به کشت و برداشت محصول چای در منطقه اهمیت نمی‌دهند.

محمدرضا علی‌مرادی با بیان اینکه مسؤولان به شعارهایی که می‌دهند عمل نمی‌کنند، افزود:  برای عمران و آبادانی روستا نیز وعده‌هایی از طرف مسؤولان داده شده اما تاکنون به هیچکدام از وعده‌های خود عمل نکرده‌اند و قول‌ها محقق نشده است.

وی وضعیت کوچه‌های روستای مذکور را خراب دانست و ادامه داد: تردد مردم روستا در این کوچه‌ها به سختی انجام می‌شود و طبق رایزنی با ساکنان این کوچه‌ها مقرر شده است تا اواخر سال جاری تمام کوچه‌های روستا را آسفالت یا بتن‌ریزی کنیم.

دهیار روستای گرکرود بخش رانکوه املش با اشاره به اینکه مشکل عدیده‌ این روستا عدم احداث سالن ورزشی است، اضافه کرد: این سالن در جوار دهیاری قرار دارد و حدود پنج سال پیش کلنگ احداث آن توسط مسؤولان اداره‌کل نوسازی مدارس گیلان به زمین زده شد اما تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته و به وعده‌هایی که داده‌اند ترتیب اثر داده نشده است.

وی لایروبی نشدن رودخانه‌ کیارود روستای مذکور را از دیگر مشکلات مهم ذکر کرد و گفت: زمانی که این رودخانه طغیان می‌کند موجب وارد آمدن آسیب به زمین‌های کشاورزی می‌شود.

علی‌مرادی افزود: در بخشی از حاشیه‌ رودخانه مذکور دیوار حائل نصب شده است اما بقیه این دیوار را ندارند و در صورت وقوع سیل ممکن است بخشی از جاده اصلی روستا تخریب شود.

وی انجام نشدن طرح هادی روستا را از دیگر مشکلات روستا عنوان کرد و یادآور شد: کوچه‌های روستا تنگ و باریک بوده و رفت و آمد به سختی انجام می‌شود.

*صدور ۴۰۰ سند روستایی در گرکرود املش

رئیس شورای اسلامی روستای گرکرود نیز درباره مشکلات این روستا گفت: ۴۰۰ سند روستایی در گرکرود تحویل اهالی روستا شده و پیگیر هستیم بقیه اسناد مربوط به ساختمان‌های جدید نیز صادر شود.

سعدی خیری با اشاره به اینکه در روستای گرکرود طرح هادی در حال اجراست، افزود: روند اجرای این پروژه کند بوده و در برخی مراحل مردم و مسؤولان همکاری در این زمینه ندارند.

وی خواستار اختصاص اعتبار توسط مسؤولان استانی و شهرستانی به روستای مذکور شد و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم خدمات شایسته‌ای را به مردم ارائه کنیم به عنوان مثال ساختمان‌های روستا را نمی‌توان به اجبار تخریب کرد اما می‌توانیم کوچه‌ها را از نظر حریم باز کنیم.

این مسؤول زباله را یکی از مشکلات اساسی و اصلی روستای گرکرود ذکر کرد و ادامه داد: باید در این زمینه زمینی در روستا برای ساماندهی زباله اختصاص یابد تا بتوانیم زباله را در روستا دفن کنیم و اکنون مردم زباله‌های خود را در باغ چای و سبزیجات می‌ریزند و از مسؤولان می‌خواهیم مکانی مناسب برای دفن زباله تعریف کنند.

وی تصریح کرد: درخواست ما این است که مکان دفن زباله‌ شهرداری رانکوه برای روستاها نیز مورد استفاده قرار گیرد و در صورت موافقت مسؤولان، دهیاری‌ها نیز حاضر به پرداخت هزینه حمل و جمع‌آوری زباله هستند.

خیری با اشاره به اینکه از مسؤولان انتظار رسیدگی بیشتر به روستای گرکانرود می‌رود، یادآور شد: روستای ما بزرگ بوده و در واقع توقعی که مردم از مسؤولان روستایی و شهرستانی دارند به‌جاست و ارزش توجه را دارد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *