رییس ستاد انتخابات گیلان:محمد احمدی‌پور ۰۱۱

شمال ما: رییس ستاد انتخابات استان گیلان گفت: ۶۴۳ شعبه اخذ رأی در مرحله ی دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در  رشت و رودبار پیش‌بینی شده است.

 

به گزارش ایسنا، محمد احمدی‌پور با اشاره به اینکه در مرحله اول از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلان که در هفتم اسفند سال گذشته برگزار شد از ۱۱ حوزه‌ی انتخابیه‌ی گیلان، ۱۰ نماینده، منتخب مردم شدند، افزود: انتخابات  در ۲ حوزه‌ی رشت و رودبار نیز به مرحله ی دوم کشیده شد.

وی با بیان اینکه در حوزه‌ی انتخابیه‌ی رشت در دور اول یک نماینده از ۳ نماینده‌ی این شهرستان با کسب حد نصاب آرا به مجلس راه یافت، خاطرنشان کرد: در رشت، ۴ نامزد که در دور اول بیشترین تعداد آرا را کسب کردند برای کسب ۲ کرسی باقیمانده مجلس شورای اسلامی در این حوزه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، افزود: در حوزه‌ی انتخابیه‌ی رودبار ۲ نامزد راه یافته به مرحله‌ی دوم انتخابات نیز برای کسب یک کرسی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی رقابت خواهند کرد.

وی با اشاره اینکه براساس قانون یک ماه پس از تأیید مرحله ی اول انتخابات باید مرحله دوم برگزار شود تصریح کرد: طبق توافق صورت گرفته بین شورای نگهبان و وزارت کشور، دهم اردیبهشت ماه به عنوان روز برگزاری مرحله‌ی دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

وی با بیان اینکه در ۲ حوزه انتخابیه رشت و رودبار تعداد ۶۴۳ شعبه اخذ رأی در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: از این تعداد ۵۲۴ شعبه در شهرستان رشت و ۱۱۹ شعبه در رودبار است.

احمدی‌پور گفت: تمهید مقدمات و پیش بینی‌های لازم برای اخذ رأی از قبیل تحویل تعرفه‌ها و صندوق‌های انتخابات و آموزش اعضای شعب انجام گرفته است.

رییس ستاد انتخابات استان به مهلت یک هفته ای تبلیغات انتخاباتی نامزدهای راه یافته به دور دوم طبق قانون اشاره کرد و گفت: نامزدهای این دور از انتخابات می‌توانند از دوم تا پایان هشتم اردیبهشت ماه به فعالیت‌های تبلیغاتی خود بپردازند.

وی با اشاره به اینکه قوانین تبلیغات انتخاباتی همانند مرحله‌ی اول است، افزود: طبق قانون، ۲۴ ساعت قبل از برگزاری فرآیند انتخابات انجام تبلیغات ممنوع است.

گیلان ۱۳ کرسی نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی دارد.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *