سرپرست اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان:شمال ما: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر اقدامات پیشگیرانه در حوزه اجتماعی یکی از این اقدامات را الویت بخشی به موضوع طلاق در استان عنوان کرد.

یونس رنجکش در کمیته ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی استان گیلان افزود: متاسفانه طلاق به عنوان یک پدیده نامطلوب اجتماعی سهم بسزایی در چالش های اجتماعی را در کشور و استان به خود اختصاص داده است که باید از روند رو به گسترش آن جلوگیری کرد.

وی اضافه کرد: تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی و فشارهای وارده از طریق هجمه های فرهنگی مغایر با جامعه دینی و مذهبی و همچنین عدم داشتن مهارت های زندگی در بین زوج ها از جمله عواملی هستند که بر روند روبه گسترش این پدیده نابهنجار اجتماعی تاثیر دارند .

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم در عزمی ملی و با آموزش های لازم و احیای ارزش های دینی و مذهبی و اخلاقی در جامعه نسبت به رفع نگرانی های طلاق و آسیب های ناشی از آن اقدامی اساسی کرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس در سیاست گذاری های استانی تلاش داریم تا با اقدامات کارشناسی و تشکیل کارگروهی متشکل از سازمانهای مربوطه و دانشگاه ضمن بررسی علمی زمینه های بروز طلاق راهکار های عملی آن را اجرایی کنیم که در این زمینه مسوولیت این کار گروه به عهده بهزیستی گیلان قرار گرفته است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *