معاون استاندار گیلان خبر داد:راه آهن ۰۱۹

شمال ما: معاون عمرانی استاندار گیلان از پیشرفت ۹۲٫۴ درصدی پروژه راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت خبر داد و گفت: تاکنون ۵۸ کیلومتر در این مسیر ریل‌گذاری انجام شده و ۱۳۰ کیلومتر دیگر نیز آماده ریل‌گذاری است.

 

به گزارش فارس، حجت شعبان‌پور پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید آیت‌الله هاشمی رفنسجانی از پروژه ۱۱ کیلومتر باقی‌مانده آزادراه رشت‌ ـ‌ قزوین و راه‌‌آهن رشت‌ ـ‌ قزوین اظهار کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ متر از آزادراه رشت‌ ـ قزوین نوروز امسال زیر بار ترافیک رفت.

وی با بیان اینکه تاکنون برای راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت ۱۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: راه‌آهن مسیر مذکور ۹۲٫۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون ۵۸ کیلومتر ریل‌گذاری انجام شده و ۱۳۰ کیلومتر نیز آماده ریل‌گذاری است.

معاون عمرانی استاندار گیلان طول مسیر راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت را ۱۶۴ کیلومتر عنوان کرد و گفت: این مسیر سالانه ظرفیت ۱۰ میلیون تن حمل بار و جابه‌جایی سه میلیون مسافر را دارد.

شعبان‌پور با بیان اینکه تعدادی از ایستگاه‌های راه‌آهن قزوین‌ ـ‌ رشت آماده شده است، خاطرنشان کرد: درباره ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت‌ ـ‌ قزوین نیز یک لاین ۳٫۲ کیلومتری از این آزادراه نوروز افتتاح شده است.

وی با اشاره به اینکه آزادراه مذکور ۷۲ درصد پیشرفت اجرایی دارد، یادآور شد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای ۳٫۲ کیلومتر مذکور هزینه شده و برای اتمام آن به ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

این مسؤول با بیان اینکه سه کیلومتر تونل برای لاین رفت و برگشت احداث شده است، گفت: ۸٫۱ کیلومتر بخش دوم باقیمانده آزادراه هنوز اجرایی نشده و برای عملیات اجرایی آن ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *