رئیس اداره محیط زیست شفت خبر داد:سنبل آبی ۰۲۶

شمال ما: رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت با اشاره به عملیات جمع آوری گیاه مهاجم «سنبل آبی» در تالاب آبندان دهستان ملاسرای این شهرستان، از پیشرفت ۲۵ درصدی این عملیات خبر داد.

 

علی فرهی تکرمی در گفت‌وگو با مهر، مساحت تالاب آبندان را ۱۵ هکتار عنوان و اظهار کرد: کل مساحت ۱۵ هکتاری این تالاب با گیاه مهاجم سنبل آبی درگیر شده است.

وی با بیان اینکه پس از برگزاری جلسات و نشست های متعدد در شهرستان تصمیم گرفته شد که به صورت عملیاتی برای جمع آوری این گونه مهاجم وارد عمل شویم، افزود: از دو هفته گذشته با حضور برخی از دستگاه های اجرایی شهرستان، بیش از ۴۰ نفر از اهالی محل و تشکل های مردم نهاد، عملیات جمع آوری سنبل آبی از تالاب آبندان دهستان ملاسرای شفت آغاز شده است.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شفت پیشرفت این عملیات را بیش از ۲۵ درصد عنوان کرد و گفت: با تلاش همه مسئولان شهرستانی و استانی و به ویژه مردم منطقه، امیدوار هستیم بتوانیم در کمترین زمان شاهد پاکسازی کامل تالاب از گیاه مهاجم سنبل آبی شویم.

به گفته این مسئول یکی از دلایل درگیری بسیاری از تالاب ها، آبندان ها و رودخانه های استان گیلان با این گونه مهاجم نا آگاهی مردم نسبت به خطرات این گیاه برای محیط زیست و منابع آبی بوده که متاسفانه در برخی مناطق شاهد خرید و فروش آن هستیم.


کانال تلگرام شمال ما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *